Rubriky:

Ostatní sporty

Judista Krpálek vyhrál v Miami už čtvrtý turnaj Světového poháru

3. července 2011 09:05 - MIAMI

Dvacetiletý český judista Lukáš Krpálek vyhrál Světový pohár v Miami ve váze do 100 kilogramů a připsal si už čtvrtý turnajový triumf v seriálu v seniorské kariéře. Ve finále porazil úřadujícího mistra Evropy Amela Mekiče z Bosny a Hercegoviny po druhém wazari před časovým limitem.

 

Event Concept

Dvojnásobný juniorský mistr světa z USK Praha si poradil s evropským šampionem Mekičem podruhé za sebou. V červnu při svém vítězném tažení na SP v Bukurešti jej zdolal ve třetím kole, tentokrát se oba favorité utkali v boji o zlato. Krpálek předvedl dvě povedené techniky ohodnocené za wazari a po druhé byl duel předčasně ukončen.

"Dnes se mi ho podařilo porazit ještě lépe než v Bukurešti. Stačila mi minuta a půl a už jsem mohl oslavovat další zlatou medaili a připsané body v olympijské kvalifikaci," uvedl Krpálek na svém webu.

Český reprezentant se ve Spojených státech předvedl ve výborné formě. Ve skupině zdolal Mexičana Sergia Garcíu a v semifinále Josého Boissarda z Dominikánské republiky shodně na ipon. Všechny své duely tak ukončil před časovým limitem.

"Los byl příznivý a první kolo jsem měl volné. Nad Mexičanem jsem vyhrál už za dvě minuty - prostě parádní zápas. V dalším kole jsem šel s judistou z Dominikánské republiky, kterého jsem také porazil už kolem druhé minuty. Dnes se mi velice zadařilo," radoval se český judista.

Pavel Petřikov (do 60 kg) i Lucie Chytrá (do 52 kg) obsadili pátá místa, bronzový medailista z letošního mistrovství Evropy Jaromír Ježek (do 73 kg) skončil sedmý.

V Americe čeští reprezentanti zůstanou a budou se připravovat na další Světový pohár v Salvadoru. Na konci srpna je čeká vrchol sezony, mistrovství světa v Paříži.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty