Rubriky:

Ostatní sporty

Kvitová si oddechla, že nebude muset na londýnském bále šampionů tančit

3. července 2011 13:43 - LONDÝN

Tenistka Petra Kvitová svůj triumf ve Wimbledonu příliš neslavila. V pronajatém domě v Londýně brzy opustila přátele a realizační tým a šla unavená spát, ale dlouho nemohla usnout a příliš se nevyspala. "Večer jsme si povídali a trošku slavili s kouči a s kamarády na domku, ale unavená jsem je opustila brzy. Nemohla jsem usnout, jak to tak bývá a v noci jsem se pořád budila," řekla na Facebooku českého fedcupového týmu Kvitová, která v sobotním finále v All England Clubu porazila Rusku Marii Šarapovovou.

 

ČTK/AP

Z domova dostala nespočet blahopřání od známých a kamarádů. "Všichni psali, jak jsou na mě pyšní a jak mi to šlo," řekla jednadvacetiletá hráčka. Přišla jí i řada zpráv od sportovců. "Moc si toho vážím. Třeba Jarda Jágr napsal hrozně hezkou esemesku, taky Roman Šebrle. Bylo to moc příjemné," uvedla Kvitová.

Dnes večer ji čeká tradiční slavnostní večeře na počest šampionů. Tenistku potěšilo, že už není povinný tanec vítězů. "Asi by mě nechtěli vidět, jak tančím, protože to opravdu neumím," smála se Kvitová. "Jinak se těším. Bude to sláva a krásné vidět všechny vítěze Wimbledonu. Moc si to užijeme," řekla.

Závěrečný polibek dvou finalistek - vítězky Wimbledonu Petry Kvitové a poražené Rusky Marie Šarapovové.Závěrečný polibek dvou finalistek - vítězky Wimbledonu Petry Kvitové (vpravo) a poražené Rusky Marie Šarapovové.foto: Reuters/Anja Niedringhaus

Jinak už se po třech týdnech těší domů. "Uvidíme, jak to bude vypadat," uvedla tenistka z Fulneku, který se díky ní stal náhle terčem pozornosti. "Uvidíme, co mi manažer nachystá," řekla. Netuší, jestli se chystají nějaké velkolepé oslavy.

Zatím neví, kdy se zase objeví na turnajích. Přihlášená je zatím do rakouského Bad Gasteinu, kde se hraje od 11. července. "Ale obávám se, že to vypustím a najedu to až na americkou tour před US Open," prohlásila.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty