Mistrovské tituly na Běchovicích obhájili Kocourek a Sekyrová

Mistry republiky v silničním běhu se stejně jako loni stali v tradičním závodu z Běchovic do Prahy Milan Kocourek a Ivana Sekyrová. Absolutním vítězem 115. ročníku v mužské kategorii je Keňan Elisha Kiprotich Sawe, který časem 29:56 porazil druhého Kocourka o devět sekund.

"Kdyby to vyšlo o šest vteřin rychleji, tedy pod třicet, byl bych spokojený," uvedl v cíli Kocourek, který loni vyhrál i celkové pořadí. Kontakt se Sawem ztratil okolo šestého kilometru. "Nemohl jsem se ho zaboha udržet. Ještě jsem ho zkoušel dohnat, ale nešlo to," řekl třiadvacetiletý běžec AK Kroměříž podle serveru behy.cz.

Kocourek porazil o 28 sekund klubového kolegu Jana Kreisingra, držitele tří silničních titulů.

V závodě žen zvítězila podruhé Sekyrová, která před rokem ukončila jedenáctiletou nadvládu Petry Kamínkové. Zatímco loni ji v dramatickém souboji předčila o dvě sekundy, tentokrát vyhrála devětatřicetiletá sokolovská běžkyně před běchovickou rekordmankou o 11 sekund.

"Závod byl od začátku hodně rychle rozběhnutý, v druhé polovině jsem se docela potrápila. O to větší mám z titulu radost," uvedla Sekyrová po vítězství v čase 36:03. "Ivana v poslední době hodně běhala vrchy, a to se projevilo v závěrečném stoupání, kdy získala náskok," řekla Kamínková na adresu své soupeřky, která před týdnem v Itálii získala titul mistryně světa v běhu do vrchu v kategorii 35 až 39 let.

Závod Běchovice - Praha, mistrovství ČR v silničním běhu (10 km):
Muži: 1. Sawe (Keňa) 29:56, 2. Kocourek 30:05, 3. Kreisinger (oba AK Kroměříž) 30:33, 4. Homoláč (VSK Univerzita Brno) 30:41, 5. Kourek (TJ Nové Město na Moravě) 31:28, 6. Pavlišta (Slovan Liberec) 32:02.
Ženy: 1. Sekyrová (AK Sokolov) 36:03, 2. Kamínková (AK Olomouc) 36:14, 3. Mäki (Hvězda SKP Pardubice) 36:42, 4. Nývltová (AK Olymp Brno) 37:06, 5. Churaňová (TJ Lokomotiva Trutnov) 37:11, 6. Formanová (Hvězda SKP Pardubice) 39:15.