Čechům mistrovství světa v krátkém triatlonu nevyšlo

QUENSTOWN

Šestadvacáté místo Jana Řehuly je nejlepším výsledkem tříčlenné české výpravy na mistrovství světa v krátkém triatlonu v novozélandském Queenstownu. Další český závodník Martin Krňávek obsadil 47. pozici, závod žen nedokončila Tereza Macelová.

Šampionát triatlonistů ovládli Australané.

Šampionát zcela ovládli Australané, kterým patří oba individuální tituly. Mužský závod vyhrál Peter Robertson, ženám kralovala Emma Snowsillová. V závodu mužů se na stupně vítězů postavili výhradně mistři světa z tří předchozích šampionátů. Nejvýše byl ten předloňský, Robertson, jenž měl stejné startovní číslo 17 jako před dvěma roky. "Když jsem zjistil, že budu mít sedmnáctku, byl jsem si jistý, že mi přinese štěstí. Byl to můj den," halekal rozjařený vítěz.

Druhý skončil s téměř půlminutovým odstupem obhájce titulu Ivan Raňa ze Španělska a bronz získal šampión z roku 2000 Francouz Olivier Marceau. Ten se po cyklistické části držel za Robertsonem, ale v běhu se mu zlato a pak i stříbro neúprosně vzdalovalo.

Devětačtyřicetikilogramová triatlonistka Snowsillová získala svůj první titul, kterým navázala na přerušenou sérii australských triumfů. Australanky s jedinou výjimkou kralovaly šampionátům mezi lety 1992 až 2000, na dvou dalších mistrovstvích ale na zlato nedosáhly.

Snowsillová nepatřila do okruhu největších favoritek, ale zvítězila s více než minutovým náskokem před Američankou Rebackovou. Po plavecké části závodu v chladné vodě Lake Hayes přitom naopak na špici závodu téměř minutu ztrácela, ale v běhu potom jasně dominovala.

Výsledky (1,5 km plavání - 40 km kolo - 10 km běh)
Muži: 1. Robertson (Austr.) 1:54:13 h., 2. Raňa (Šp.) 24, 3. Marceau (Fr.) 39, ...26. Řehula 3:41, 47. Krňávek (oba ČR) 7:25.
Ženy: 1. Snowsillová (Austr.) 2:06:40, 2. Rebacková (USA) 1:23, 3. Jonesová (Austr.) 1:26, ... Macelová (ČR) nedokončila.
Do 23 let - muži:1. Gomez (Šp.) 1:59:07, ženy: 1. Egyedová 2:11:06 (Austr.).
Junioři: 1. Bozzone (N. Zél.) 1:01:35 h, juniorky: 1. Abramová (Austr.) 1:06:49.