Biatlonisté stále marně čekají na body

HOCHFILZEN

Především zásluhou běžeckého výkonu vyhrál norský biatlonista Lars Berger poprvé v kariéře závod Světového poháru. Ve čtvrtečním sprintu na deset kilometrů sice v rakouském Hochfilzenu udělal tři chyby na střelnici, ale přesto dosáhl nejrychlejšího času 26:25,6 minuty. Na světové body stále čekají čeští reprezentanti, nejlepší Petr Garabík skončil až sedmapadesátý.

Na druhém místě v Rakousku doběhl Bělorus Vladimir Dračev, který na vítězného Nora ztratil 6,6 sekundy. Třetí skončil Nor Halvard Hanevold. Jeho krajan Ole Einar Björndalen doběhl desátý a udržel se v čele průběžného hodnocení seriálu SP.

Stále marně čekají na body čeští biatlonisté. O dvě místa za sedmapadesátým Garabíkem skončil Roman Dostál a šedesátku uzavřel Tomáš Holubec.

Holubcová propadla

Pokažená střelecká položka vstoje se podepsala na špatném výsledku Kateřiny Holubcové ve sprintu na 7,5 km.Mistryně světa z individuálního závodu trefila vstoje pouze jeden z pěti terčů a v cíli byla až dvaapadesátá. Z českých reprezentantek bodovala osmnáctá Irena Česneková.

Sprint v Hochfilzenu vyhrála Běloruska Olena Zubrilovová díky přesné střelbě časem 23:12,6 minuty. Druhá skončila Norka Gro Istadová-Kristiansenová se ztrátou 20,5 vteřiny. Třetí doběhla i přes dvě nepřesné rány další norská biatlonistka Liv Grete Poiréeová a upevnila si postavení v čele hodnocení SP.