První body pro biatlonisty zařídil Garabík

OSRBLIE

Rus Sergej Rožkov vyhrál závod Světového poháru biatlonistů na deset kilometrů ve slovenském Osrblie. Trať po bezchybné střelbě absolvoval v čase 24:05,4 minuty a téměř o dvanáct sekund předstihl Rakušana Ludwiga Gredlera. První body pro české biatlonisty získal Petr Garabík, jehož 18. místo je nejlepším letošním výsledkem našich reprezentantů.

Za Rožkovem, který se díky vítězství posunul do čela pořadí Světového poháru, a Gredlerem skončil další Rus Sergej Čepikov.

Český biatlonista Petr Garabík bezchybně střílel, avšak běžecky za vítězem zaostal o 54,2 sekundy. Dva body za devětadvacáté místo získal i Roman Dostál. Tomáš Holubec obsadil 38. místo.

Na start se dnes postavilo 107 závodníků. Ze světové špičky chyběl pouze Nor Ole Einar Björndalen, který dal přednost startu na Světovém poháru běžců. Čtvrteční vítěz vytrvalostního běhu Raphael Poirée z Francie byl dnes pátý.