Boston prohrál s Utahem, Welsch dal 14 bodů

NEW YORK

Basketbalisté Bostonu prohráli v pátečním utkání NBA v domácím prostředí s Utahem 96:99. Český reprezentant Jiří Welsch nastoupil v základní sestavě poraženého celku na křídle a odehrál 31 minut, během nichž nastřílel 14 bodů a dva míče doskočil.

Zpoza tříbodového oblouku se Welsch trefil do koše třikrát. Více bodů v bostonském mužstvu zaznamenal pouze Paul Pierce (19).

Welsch poslal 50 vteřin před koncem Celtics do vedení 96:95, když soupeř předtím nedokázal více než tři minuty skórovat a přišel o devítibodový náskok. Nicméně právě tento moment hosty opět probudil a závěr zápasu patřil jim.

"Zase jsme je nechali dotáhnout náš náskok, v tu chvíli jsme trochu zpanikařili," uznal kouč Utahu Jerry Sloan, jehož celek v třetí čtvrtině dokonce vedl už 76:58.