Stíhací závod biatlonistů v Pokljuce vyhrál Björndalen

POKLJUKA (Slovinsko)

Ole Einar Björndalen si ve slovinské Pokljuce dojel pro čtvrté vítězství v závodu Světového poháru biatlonistů v sezoně. Nor dnes zvládl nejlépe stíhací závod na 12,5 km, do kterého odstartoval z druhého místa. Další dva stupně vítězů obsadili Rusové: druhý skončil Nikolaj Kruglov se ztrátou 6,3 vteřiny a třetí byl jeho krajan Sergej Čepikov.

Vedení v průběžném pořadí Světového poháru udržel Francouz Raphael Poirée. Vítěz čtvrtečního sprintu dnes hůře střílel, musel běžet šest trestných kol a klesl na páté místo.

Bodově naprázdno vyšli oba Češi. Umístění v třicítce měl na dosah Roman Dostál, jenomže v poslední střelecké položce vstoje netrefil tři terče a skončil třiatřicátý. Další český biatlonista Michal Šlesingr minul celkem pětkrát a dojel jednačtyřicátý.