Holubec skvěle střílel a výrazně si polepšil

Norští biatlonisté v Ruhpoldingu potvrdili formu a ve stíhačce na 12,5 kilometru se stejně jako v sobotním sprintu podělili o místa na stupních vítězů. Ke 43. prvenství v kariéře se z druhé příčky propracoval čtyřnásobný olympijský vítěz Ole Einar Björndalen, druhý skončil Lars Berger, třetí pak vítěz sobotního závodu Halvard Hanevold.

Výborný výkon předvedl Tomáš Holubec, který se díky výtečné střelbě propracoval ze 40. místa až na 16. pozici. Přiblížil se tak svému maximu ve Světovém poháru, kterým je patnáctá příčka. "Tomášovi se forma zvedá. Užívá sice stále nějaké medikamenty na potíže, které má s trávicím traktem a které jeho výkon limitují, ale vyrovnal se s tím," řekl trenér Milan Janoušek na internetové stránce svazu. "Důležité však je, že se Tomáš při střelbě chová stejně jako v tréninku a nedělá už zbytečné chyby," doplnil.

Bodoval i Roman Dostál, který sice minul tři terče, běžeckým výkonem se ale posunul ze 42. na 29. místo. "Roman si půjčil těžší lauf od Jardy Soukupa, který do stíhačky nepostoupil. Zbraň se mu po výstřelu rychleji zklidnila, jeho střela tak byla plynulejší a přesnější," vysvětlil Janoušek.

Poiréeová vyhrála i stíhačku

Norská biatlonistka Liv Grete Poiréeová vyhrála stíhací závod žen a pojistila si vedení v průběžném pořadí. Vítězka pátečního sprintu zvládla desetikilometrovou trať jen s jedním trestným okruhem a bez problémů neustále zvyšovala svůj náskok před Ruskami Světlanou Išmuratovovou a Olgou Pylevovou.

Díky sedmnáctému triumfu ve Světovém poháru v kariéře má Poiréeová na svém kontě 457 bodů. Druhá Francouzka Sandrine Baillyová, která dnes dojela dvacátá, ztrácí už 53 bodů.

Nejlepší česká biatlonistka Irena Česneková si oproti pátečnímu sprintu polepšila především díky slušné střelbě o deset míst. Česneková minula jen jeden terč a doběhla na bodované 26. příčce. Magda Rezlerová nasbírala šest trestných okruhů a udržela 50. místo. Radku Doskočilovou, Lenku Faltusovou a Zdenku Vejnarovou dojela po druhé střelecké položce vedoucí závodnice o kolo a všechny musely odstoupit. Česká jednička Kateřina Holubcová v Ruhpoldingu nestartovala.