Holubcová bronz na MS neobhájila, skončila dvanáctá

OBERHOF

Norská biatlonistka Liv Grete Poiréeová vyhrála v úvodu MS v německém Oberhofu sprint na 7,5 kilometru. Obhájkyně bronzové medaile z loňského šampionátu na Sibiři Kateřina Holubcová skončila jako nejlepší Češka na dvanáctém místě. V mužském sprintu napodobil úspěch své manželky Francouz Raphael Poirée, nejlepší z Čechů byl Tomáš Holubec na 11. místě.

Kateřina Holubcová ve sprintu na MS bronzovou radost nezopakovala.

Stříbro získala Ruska Anna Bogaliová, o třetí místo se shodným časem podělily Němka Martina Glagowová a Jekatěrina Ivanovová z Běloruska.

Holubcová netrefila jeden terč a na vítězku ztratila více než dvě minuty. Irena Česneková byla devětatřicátá, Magda Rezlerová a Zdenka Vejnarová se objevily až v druhé polovině výsledkové listiny.

Devětadvacetiletá Poiréeová vyhrála sprint na MS už potřetí, tituly má ještě ze závodu z hromadným startem v roce 2000 a ze soutěže družstev před sedmi lety.

Bogaliovou zdolala o dvacet vteřin díky rychlejšímu běhu, protože po chybě na střelnici musela na rozdíl od ruské soupeřky absolvovat v těžkém rozbředlém sněhu jedno trestné kolo.

Poirée napodobil manželku

Francouz Raphael Poirée ve sprintu na deset kilometrů nenašel stejně jako dopoledne jeho norská manželka Liv Grete přemožitele a druhého Ricca Grosse z Německa porazil o 9,1 vteřiny. Bronz získal obhájce titulu Ole Einar Björndalen z Norska, který po dvou trestných kolech za vítězem zaostal o 45 sekund.

Nejlepší z Čechů Tomáš Holubec, který startoval až v závěrečné skupině s číslem 89, se v konečném pořadí propracoval díky bezchybné střelbě na jedenácté místo a o jednu příčku tak vylepšil umístění své manželky Kateřiny z dopoledního závodu žen. Roman Dostál obsadil ve více než stočlenném startovním poli 38. místo, Michal Šlesingr byl jednačtyřicátý a Garabík padesátý.

Všichni se tedy objeví i v nedělním stíhacím závodu. V hodnocení Světového poháru, kam se biatlonistům světový šampionát započítává, se na prvním místě udržel Björndalen. Druhý Poirée ale jeho náskok snížil na jedenáct bodů.