Pylevová má další zlato

LAKE PLACID

Biatlonistka Olga Pylevová získala na Světovém poháru v Lake Placid druhé vítězství ve dvou dnech. V dějišti zimních olympijských her z roku 1980 uhájila Ruska ve stíhacím závodě na 10 kilometrů první místo z pátečního sprintu, přestože musela na tři trestné okruhy.

Na druhou pozici se posunula její krajanka Anna Bogaliová, která rovněž minula tři terče. K bronzu se z 19. místa po sprintu probojovala Francouzka Sandrine Baillyová.

Závod se povedl Ireně Česnekové, která se na střelnici mýlila jen jednou, a posunula se z 30. na 17. místo. Kateřina Holubcová, která po pátku figurovala na 12. místě, klesla po pěti trestných kolech na 16. příčku. Zdenka Vejnarová skončila v páté desítce, Magdu Rezlerovou vedoucí závodnice po třetí střelbě o kolo doběhly, a musela proto odstoupit.

V čele průběžného pořadí se udržela suverénka mistrovství světa Liv Grete Poiréeová, jež dnes doběhla sedmá. Před druhou Pylovovou má Norka náskok 106 bodů.