Rubriky:

Ostatní sporty

Navková s Kostomarovem vytančili i světové zlato

26. března 2004 22:55 - DORTMUND

Taťjana Navková a Roman Kostomarov se v německém Dortmundu stali světovými šampióny v tancích na ledě. Ruští tanečníci udrželi vedoucí pozici po originálním tanci a porazili Bulhary Albenu Denkovovou a Maxima Stavijského. Bronzovou medaili získali domácí krasobruslaři Kati Winklerová a René Lohse, kteří tak vybojovali první cenný kov na velké soutěži.

První dva páry na světové scéně potvrdily postavení z letošního evropského šampionátu. I tentokrát dali rozhodčí přednost rozpustilému Růžovému panterovi a Austinu Powersovi zkušeného ruského páru, kteří za předvedení svého volného tance dostali devět šestek a získali první světový titul.

Šestky se dočkali i stříbrní Denkovová a Stavijski, které hudba Georga Fridricha Händela dovedla k nejlepšímu umístění na světovém šampionátu. Loni ve Washingtonu byli Bulhaři bronzoví.

Vestfálská hala se však nejvíce radovala z bronzové medaile německých tanečníků. Winklerová a Lohse se po lednovém zranění partnera dokázali dostat do obdivuhodné formy a svůj volný tanec nazvaný Den a noc, v němž se střídaly tempo a rytmus, zajeli téměř dokonale a za předvedení dostali další z mnoha šestek na tomto šampionátu.

Ženám zatím kraluje Cohenová

Američanka Sasha Cohenová ovládla krátký program žen na krasobruslařském mistrovství světa v Dortmundu. Drobounká závodnice sice nezařadila kombinaci dvou trojitých skoků, za předvedení svého dynamického programu však dostala čtyři šestky a porazila Japonky Šizuku Arakawovou a Miki Andovou.

Obě japonské závodnice předvedly technicky nejhodnotnější krátké programy s kombinací trojitého lutze s dalším trojitým skokem. Bronzová pozice před sobotními volnými jízdami je úspěchem především pro šestnáctiletou Andovou, která na seniorském mistrovství světa debutuje. Juniorská mistryně světa z letošního roku je přitom schopna ve volné jízdě skočit i čtverný salchow.

Kwanová protestuje proti penalizaci

Až na čtvrté příčce je zatím pětinásobná mistryně světa Michelle Kwanová ze Spojených států. Naděje Kwanové na šestý světový titul zhatilo překročení časového limitu v krátkém programu. Americká výprava však proti desetinové penalizaci za tento prohřešek podala protest, který nyní studují řídící funkcionáři světového šampionátu v Dortmundu.

Třiadvacetiletá obhájkyně titulu jela dnešní část závodu dvě minuty a 42 vteřin, což je o dvě vteřiny více, než povolují pravidla. Rozhodčí na to byli upozorněni a automaticky Kwanovou potrestali penalizací 0,1 bodu. Také kvůli tomu jedna z favoritek nastoupí do sobotní volné jízdy až ze čtvrté pozice, a pokud její soupeřky nezaváhají, nemůže pomýšlet na zlato.

MS v krasobruslení (Dortmund)
Taneční páry
1. Navková, Kostomarov (Rus.) 2,0 b.
2. Denkovová, Stavijski (Bulh.) 3,6
3. Winklerová, Lohse (Něm.) 6,2
4. Grušinová, Gončarov (Ukr.) 6,6
5. Belbinová, Agosto (USA) 9,6
Ženy - po krátkém programu
1. Cohenová (USA) 1,0
2. Arakawová (Jap.) 1,6
3. Andová (Jap.) 2,6
4. Kwanová (USA) 3,6
5. Sebestyenová (Maď.) 4,8

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty