Januš vystřílel zlato na SP v Aténách

ATÉNY

Český reprezentant v olympijské střelecké disciplíně běžící terč vzduchovou puškou na 3030 ran Miroslav Januš vybojoval ve středu zlato v závodě Světového poháru na aténské střelnici. Už v úterý začala skvělými pomalými běhy za 297 b., ve středu přidal 289 v rychlých a ve finále si udržel s přehledem téměř tříbodový náskok.

Miroslav Januš

Bronzový medailista z OH v Aténách, mnohonásobný mistr světa a držitel neuvěřitelných sedmi desítek medailí z OH, MS a ME přesvědčil, že stále patří k absolutní světové extratřídě. Tentokrát se navíc vyvaroval chyb a nejhoršími trefami byly devítky.

Vynikající závěr

"Mirek předvedl skutečně fantastický výkon. Střílel naprosto v pohodě a bez nervů. Soupeřům nedal šanci. I pro mne to bylo příjemné překvapení, protože vstup do olympijské sezóny neměl nejlepší. Teď je důležité, aby formu udržel a vypiloval k olympiádě," pochvaloval svého svěřence trenér Ján Kermiet. Januš vystřílel účastnické místo na OH v Aténách mezi prvními sportovci.

Méně už se dařilo oběma mladíkům. Bedřich Jonáš dosáhl 571 bodů a skončil na konci druhé desítky. Tomáš Caknakis, který rovněž vystřílel loni účast na OH, měl nástřel ještě o tři body nižší. "Byl to nesmírně těžký závod, přijela kompletní světová špička, protože se jedná o jediný předolympijský test nové střelnice. Na kluky možná trochu dolehla atmosféra, ale věkem to jsou ještě junioři. Tím je neomlouvám, oba umějí víc," dodal Kermiet.

Valové závod nevyšel

Při neúčasti světové Kateřiny Kůrkové startovala ve sportovní malorážce na 3x20 ran Lucie Valová. Závod jí však nevyšel podle představ a s výkonem 575 b. uzavírala druhou desítku. Také od této závodnice se čekalo o něco víc, ale na větrné střelnici měly problémy i mnohem zkušenější závodnice.