Capalini třetí ve finále SP

Druhou bronzovou medaili vybojoval v krátké době z významného podniku český moderní pětibojař Libor Capalini. Po třetím místě na olympijských hrách obsadil stejnou pozici i ve finále SP v německém Darmstadtu. Před ním skončili jen dva Litevci: vítězný Edvinas Krungolcas a Andrejus Zadněprovskis.

Krungolcas podal ve všech disciplínách optimální výkon a nedal soupeřům šanci, Zadněprovskis stejně jako v Aténách porazil Capaliniho na posledních pěti stech metrech. "V posledních čtyřech závodech spolu běželi v kontaktu, ale Zadněprovskis je lepší běžec. Potvrdilo se, že mezi nimi rozhoduje vzájemný zápas v šermu," řekl trenér Jakub Kučera.

Capalini se před odjezdem do Německa cítil trochu v útlumu, speciálně na olympiádu měl laděnou formu zejména pro plavání a běh. To se projevilo. "Plavání sice vyhrál, ale čas měl o vteřinu a půl pomalejší. V ostatních disciplínách šel naopak uvolněněji a ve třech byl lepší než na olympiádě. Celkově jsem proto více spokojený," shrnul Kučera.

Další dva čeští reprezentanti skončili ve druhé desítce. Michalík šestnáctý, exmistr světa Michal Sedlecký závodil s poraněným předloktím, které mu lékaři těsně před olympiádou šili, a dokončil jako devatenáctý. "Patnáct dnů netrénoval, ale potřebovali jsme osm dnů před mistrovstvím Evropy zjistit, zda bude schopen nastoupit v družstvech," dodal Kučera s výhledem na další mezinárodní akci pětibojařů, kterou bude hostit Bulharsko.

Pětibojařkám v Německu kralovala Britka Kate Allenbyová, nejlepší Češka Lucie Grolichová skončila devátá, olympionička Alexandra Kalinovská obsadila dvanáctou příčku.