Sprint biatlonistů v Ruhpoldingu vyhrál Björndalen

RUHPOLDING

Sobotní sprint biatlonistů v německém Ruhpoldingu vyhrál Nor Ole Einar Björndalen. Na desetikilometrové trati i s jednou střeleckou chybou porazil o 3,6 vteřiny vedoucího muže Světového poháru Raphaela Poiréeho z Francie. Třetí příčku se ztrátou 25,9 sekundy na vítěze překvapivě obsadil Ital René Laurent Vuillermoz.

Výbornou formu českých biatlonistů ze čtvrteční štafety dnes desátým místem potvrdil Michal Šlesingr, který byl na střelnici neomylný a na vítěze ztratil 48,7 vteřiny. Na body dosáhli ještě devatenáctý Roman Dostál, jenž se dnes do stopy vydal jako první ze všech, a devětadvacátý Ondřej Moravec. Pro Šlesingra a Moravce to přitom byly první body v této sezóně SP.

Pětinásobný olympijský vítěz Björndalen se vedení ujal na mezičase po první střelbě. Při následující střelecké položce vstoje sice udělal jednu chybu a pustil do čela Poiréeho, na posledním běžeckém úseku však ztrátu smazal a doběhl si pro třetí triumf v sezoně.

Životního úspěchu dosáhl třetí Vuillermoz, který poprvé v kariéře vystoupil po závodu SP na stupně vítězů. Dosavadním nejlepším výsledkem sedmadvacetiletého Itala byla jedenáctá pozice ze sprintu ve švédském Östersundu v prosinci 2002.