Biatlonista Syman poprvé triumfoval v SP

Běloruský biatlonista Alexandre Syman vyhrál poprvé v kariéře závod Světového poháru. Ve slovinské Pokljuce ve středu díky výbornému běhu a bezchybné střelbě zvítězil ve sprintu na deset kilometrů o 5,6 sekundy před Sergejem Rožkovem z Ruska.

Třetí místo se ztrátou 16,7 sekundy za sedmadvacetiletým Symanem obsadil německý biatlonista Andreas Birnbacher, pro něhož bylo umístění na stupních vítězů rovněž premiérou.

V čele průběžného pořadí zůstal Francouz Rafael Poirée, přestože dnes pokazil druhou střeleckou položku a po dvou trestných okruzích skončil devátý. Jeho pronásledovatel Sven Fischer z Německa totiž doběhl až jedenáctý a ztrácí už 13 bodů.

Čeští biatlonisté v závodě nestartovali a dali přednost odpočinku. V příštích dnech zahájí přípravu na mistrovství světa, které začne 4. března v rakouském Hochfilzenu.