Korbel prohrál na MS vypjatou bitvu s Ma Linem

ŠANGHAJ

Stolní tenista Petr Korbel měl na dosah vítězství nad světovou dvojkou Ma Linem, ale nakonec pro něj mistrovství světa v Šanghaji v třetím kole skončilo. Poslední český zástupce na šampionátu vedl v rozhodující sadě 7:5, když rozhodčí přerušil hru. Korbel vypadl z rytmu, set ztratil a prohrál 3:4.

Vypjatý závěr utkání popletl i oficiální internetovou stránku mezinárodní federace ITTF, podle které Korbel sedmý set a celý zápas vyhrál. "No jo, bohužel to tak není," řekl Korbel v telefonickém rozhovoru s ČTK krátce po utkání a byl nadmíru rozezlený. "Jsem strašně naštvaný, krve by se ve mně nedořezal. Měl jsem vyhrát, kdyby to rozhodčí neovlivnil," řekl Korbel.

Sedmnáctý hráč světa Korbel vedl v posledním setu 7:3. Ma Lin získal dva míčky a pak rakouský rozhodčí vyloučil kouče čínského reprezentanta za snahu radit svému svěřenci v průběhu setu. "Asi čtyři minuty se nehrálo. Ma Lin zdržoval, byl dole a já v tempu, ale jemu to pomohlo, zatímco mě vyhodilo z tempa," řekl Korbel.

Po pauze Číňan otočil vývoj a zápas vyhrál. "Ten rozhodčí už zkazil tolik utkání... Nechápu, jak ho mohou nasazovat. Nemá cit pro hru, měl nás nechat hrát," stěžoval si Korbel.

Rakouský sudí navíc podle Korbela toleroval Ma Linovi zdržování, za které už měl Číňan žlutou kartu. "Dělal to pořád v posledním setu, už jsem byl připravený na příjem, ale on si začal chodit nebo si šel utřít ruce, a rozhodčí nic neřekl. To je velice nefér," zlobil se Korbel.

Před vyprodanou halou, v které Ma Linovi fandilo okolo deseti tisíc fanoušků, Korbel dobře přijímal a připravoval si z bekhendu forhendové útoky. "Vyhrával jsem výměny a cítil jsem, že jsem lepší. Takový zápas bych normálně nepustil, kdyby mu rozhodčí nepodal pomocnou ruku," řekl Korbel. "Jsem naštvaný, mám zkaženou náladu a chvilku mi bude trvat, než se z toho dostanu," dodal.

MUŽI:
Dvouhra - 3. kolo:
Ma Lin (2-Čína) - Korbel (ČR) 4:3 (-11, 7, -10, 7, -11, 7, 9).
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Ma Lin, Čchen Čchi (1-Čína) - Čchuan Čchih Jüan, Čch'ang Pcheng Lung (Tchaj-wan) 4:2 (-8, -8, 2, 5, 2, 6), Süss, Boll (Něm.) - Blaszczyk, Wang Ceng-i (Pol.) 4:1 (4, -9, 5, 7, 10), Kchung Ling-chuej, Wang Chao (3-Čína) - Leung Čchu-jen, Čcheng Juk (Hongkong) 4:1 (3, 7, 5, -9, 8), Wang Li-čchin, Jen Sen (2-Čína) - I Čung-u, Ryu Sung-min (Korea) 4:1 (-11, 4, 12, 3, 5).
ŽENY:
Čtyhra - čtvrtfinále:
Wang Nan, Čang I-ning (1-Čína) - Fužinumaová, Fukuharaová (Jap.) 4:0 (3, 9, 9, 3), Čang Žuej, Tchie Je-na (4-Hongkong) - Lau Suej-fej, Sung Ah-sim (Hongkong) 4:1 (8, 5, 9, -11, 3), Paj Jang, Kuo Jen (3-Čína) - Batorfiová, Tothová (Maď.) 4:0 (7, 7, 8, 6), Niou Ťian-feng, Kuo Jüe (2-Čína) - Borošová, Vaidová (Chorv.) 4:1 (6, 2, -11, 7, 2).