Florbalistky podlehly na MS v Singapuru Švýcarsku 0:5

České florbalistky prohrály ve svém druhém utkání na mistrovství světa v Singapuru s favorizovaným Švýcarskem 0:5. Svěřenkyně Zdeňka Chyby jsou tak po dvou zápasech v základní skupině B bez bodu poslední a na lepší pozici je může posunout jen čtvrteční výhra nad silným Finskem.

Ilustrační foto

České hráčky po ztraceném duelu s Lotyšskem (3:4) nastoupily do utkání aktivně, ale neproměnily tři dobré šance. Naopak v 15. minutě otevřela skóre tečí Petra Kundertová. Vyrovnání mohlo přijít v 19. minutě, ale Bursová trefila po standardní situaci jen tyč.

Švýcarsko definitivně zlomilo odpor soupeřek v úvodu druhé třetiny. Hned po deseti vteřinách hry zvýšila po chybě Magdaleny Šindelové svou druhou trefou Kundertová a za 54 sekund přidala třetí trefu Mirca Andereggová, zatímco již třetí asistenci si připsala rychlou rozehrávkou trestného úderu Andrea Benzová.

Potom zamířila v přesilové hře jen do horní tyče opět Bursová a na druhé straně nejistou brankářku Zdeňku Chybovou překonala v 29. minutě Sara Schäferová. Po oddechovém čase putovala do české branky náhradnice Hana Váňová, která inkasovala po čtyřech minutách. Překonala ji zcela nekrytá Daniela Morfová.

Nehorázná smůla v koncovce

Český tým zapojil do hry vedle dvou formací i dalších pět hráček, ale do konce se mu nepodařilo přes množství šancí výsledek zkorigovat. Neuspěly Jílková, Bočanová a Novotná, Bursová střílela do třetice do tyče.

"Máme nehoráznou smůlu v koncovce. Výkon byl o hodně lepší než proti Lotyšsku, musím vyzvednout bojovnost. V první třetině jsme hráli velmi dobře, ale na začátku druhé třetiny rozhodly dvě chybičky," řekl trenér Chyba. Jeho tým musí v posledním zápase porazit Finsko, jinak ho čeká boj o záchranu s Ruskem, nebo Japonskem. "Jediná šance je uspět s Finskem. Snad se nám podaří dát holky ve dnu volna dohromady a pořádně je namotivovat," dodal trenér.

Útočnice Kamila Bočanová litovala promarněných možností v úvodu zápasu. "První třetinu jsme hrály super, ale po dvou rychlých gólech na začátku druhé části už se zápas za stavu 0:3 těžko otáčí," podotkla opora FBŠ Praha.

Ve skupině A si zajistily postup do semifinále obhájkyně titulu ze Švédska a Norky. Švédky ve druhém utkání rozdrtily Rusko 13:1 a stejným výsledkem pokořily Norky Japonsko.

Česká republika - Švýcarsko 0:5 (0:1, 0:4, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Kundertová (Benzová), 21. Kundertová (Benzová), 22. Andereggová (Benzová), 29. Schäferová (Rittmeyerová), 33. Morfová (Schäferová). Rozhodčí: Bengtsson, Polverari (oba Švéd.). Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 500.
Sestava ČR: Z. Chybová (29. Váňová) - Šindelová, Slováková; Čmakalová, P. Chybová, Bursová - Bartošová, Macurová; Klusáčková, Bočanová, Novotná - navíc Svobodová; Billá, Jílková, Kohútová, Szotkowská.