Ostatní sporty

Pražští Lions obhájili titul v americkém fotbale

30. července 2005 18:57 - PRAHA

Pražský tým Lions získal potřetí v historii titul v české lize amerického fotbalu. V sobotním finálovém utkání si celkem snadno poradil s městskými rivaly Panthers poměrem 27:9. Lions se tak stali teprve druhým týmem, který dokázal titul obhájit.

V prvním poločase dominovaly utkání především obrany, jediný touchdown zaznamenali Lions. Každý ze soupeřů si pak připsal jeden úspěšný tříbodový pokus. Do šaten tak šly týmy za stavu 10:3 pro Lions. "Utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou, i když v prvním poločase to nebylo tolik vidět. Bylo jen otázkou času, kdy nám to začne vycházet podle našich představ," řekl po utkání trenér Lions Martin Kocián.

Na začátku druhé půle přišel rozhodující nápor Lvů, který vyústil ve dva touchdowny v podání nejužitečnějšího hráče utkání Michala Formánka. Poté si za Lions zahráli i náhradníci. Panthers již neměli dostatek sil na to, aby dokázali zvrátit zápas ve svůj prospěch. Dvě minuty před koncem alespoň zmírnili porážku podařeným touchdownem.

Lions, na jejichž straně stála i většina z 2000 diváků, tak již dva roky nepoznali porážku. Loni ve finále zdolali Panthers 13:3, ale Kocián odmítl, že by letošní cesta za titulem byla snazší. "Vždycky je těžší titul obhájit než ho získat. Navíc jsme nastoupili proti mnohem lepšímu týmu než loni," řekl trenér.

Vítězové převzali putovní pohár z rukou amerického velvyslance Williama J. Cabanisse. Pak přišly na řadu oslavy za doprovodu kapely Lety mimo.