Rubriky:

Ostatní sporty

Ospalému potvrdila vítězství v Hamburku až cílová fotografie

7. srpna 2005 16:43 - HAMBURK

Triatlonista Filip Ospalý vyhrál v neděli v Hamburku podruhé v kariéře závod Světového poháru. Devětadvacetiletý bývalý evropský šampion porazil v jednom z nejdramatičtějších finišů historie Švýcary Reta Huga a Svena Riederera, o čemž musela rozhodnout až cílová fotografie.

 

archiv

Ospalý, člen brněnského Olympo Teamu, obhajoval na olympijských tratích v Hamburku loňské druhé místo a v neděli po doběhu musel chvíli čekat, zda dopadl stejně, hůř, nebo vyhrál. Jeho prvenství potvrdila až jury. Hug i Riederer skončili na dalších medailových stupních ve stejném čase.

Vítězství v prestižním pohárovém seriálu se Ospalý dočkal po třech letech, tehdy porazil všechny soupeře v Lausanne. Na stupně vítězů se v SP prosadil pošesté v kariéře, před týdnem v britském Salfordu doběhl druhý. Dva týdny před evropským šampionátem v Lausanne tak potvrdil výbornou formu.

V nedělních závěrečných metrech se o prvenství utkala šestice Ospalý, Hug, Riederer, Australan Kahlefeldt, Němec Petzold a Novozélanďan Gemmel. Ospalý se ukázal jako nejlepší sprinter, i ostatní se vydali z posledních sil a v cíli se všichni zhroutili na zem.

Mladý český triatlonista Jan Čelůstka při své premiéře ztratil na nejlepší téměř osm minut a skončil mezi 64 startujícími sedmý od konce. Na dnešní i sobotní ženský závod SP se v Hamburku přišlo podívat 150.000 diváků.

Výsledky:
1. Ospalý (ČR) 1:45:33
2. Hug (Švýc.) 1:45:33
3. Riederer (Švýc.) 1:45:33
4. Kahlefeldt (Austr.) +5
5. Petzold (Něm.) +7
6. Gemmell (N. Zél.) +14
...
58. Čelůstka (ČR) +7:42

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty