Rubriky:

Ostatní sporty

Třetí kvalifikaci na Velkou pardubickou vyhrál Red Dancer

27. srpna 2005 19:57 - PARDUBICE, PRAHA

Favorizovaný kůň Red Dancer vyhrál třetí kvalifikaci pro 115. ročník Velké pardubické, kterou byla sobotní Velká cena Pardubického kraje, steeplechase cross country na 5800 metrů. Red Dancer v ní nejlépe odstartoval a prakticky po celý dostih udával tempo.

 

internet

Na start se postavilo 12 koní, z nichž deset mohlo splnit kvalifikační limit. Pouze Kedon a Iraklion už měli kvalifikační podmínky splněny a jejich trenéři tak jen ověřovali současnou formu svých svěřenců.

Za Red Dancerem se nejčastěji na druhé pozici objevoval Cieszmir, který ale neustál Havlův skok a po pádu dostih nedokončil. Roli hlavního pronásledovatele poté převzal další z koní polského chovu Odyseusz. Ten na vedoucího Red Dancera při výběhu do cílové rovinky nebezpečně zaútočil a zhruba 200 metrů před cílem se už zdálo, že přejde do vedení, ale nedávný vítěz z italského Merana si nenechal prvenství vzít a vyhrál o jednu a čtvrt délky.

Dostih dokončilo osm koní a počet kvalifikovaných na Velkou pardubickou se tak zvýšil na dvacet. Pro vítězného jezdce Jana Faltejska to ale bylo nejspíš poslední letošní prvenství, protože v posledním dostihu dnešního programu si po pádu z koně Sir Asger zlomil pravou stehenní kost.

Klusák Air Rocket potvrdil v Chuchli pozici favorita

Týden před Klusáckým derby a dalšími významnými dostihy letošního kalendáře zůstala absolutní elita doma, a tak příležitost v dnešní Velké ceně společnosti El Rancho v pražské Chuchli dostali jiní. Po několika zaváháních v letní části sezony se konečně naplno prosadil Air Rocket ze stáje Roddenberry vedený svým trenérem Jaroslavem Dobrovolným.

Na startu hlavního dostihu se sešlo deset koní, mezi kterými byl i nejlepší tříletý klusák českého chovu Lucky Giant. Za favorita i přes časté cvalové chyby v posledních startech byl považován Air Rocket.

Jezdci Dobrovolnému se tentokrát podařilo s pětiletým valachem odstartovat v klidu a Air Rocket se podílel na tempu dostihu. V cílové rovině pak získával na devět soupeřů stále větší náskok, který se nakonec zastavil na konečných čtyřech a půl délky před finišující klisnou Rocky Promotion. Třetí místo obsadil překvapivě Větroplach.

Vůbec se tentokrát nedařilo Lucky Giantovi, který skončil osmý a zaběhl o čtyři sekundy pomalejší kilometrový čas než při svém vítězství před dvěma týdny. Suverénně triumfující Air Rocket dosáhl na trati 1670 metrů výborného kilometrového tempa 1:15,4, kterým jen o 0,15 sekundy zaostal za svým osobním rekordem.

Výsledky:
Velká cena společnosti El Rancho (tříletí a starší klusáci, 1 670 metrů, 26.400 korun): 1. Air Rocket (jezdec a trenér Dobrovolný, stáj Roddenberry), 2. Lucky Promotion, 3. Větroplach. Výrok: velmi lehce 4 a 1/2 - 4 a 3/4 - 5. Kilometrový čas: 1:15,4.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty