Real vede ligu o jediný bod

Duel gigantů španělské fotbalové ligy mezi Realem Madrid a Barcelonou skončil remízou 1:1 a Real v čele tabulky vede o jediný bod. Na madridském stadiónu poslal domácí do vedení po čtvrthodině hry Ronaldo, už po dalších patnácti minutách ale odpověděl Luis Enrique. UVNITŘ ČLÁNKU: SOUHRN EVROPSKÝCH FOTBALOVÝCH SOUTĚŽÍ.

Scott Parker z Charltonu (vlevo) skáče pod nohy Danny Murphymu z Liverpoolu.

Shodou okolností oba střelci hájili v minulosti barvy soupeřova týmu. Rozhodčí vytáhl během utkání celkem desetkrát žlutou kartu, po pěti na obou stranách, a protože domácí Salgado viděl dvě, dohrával Real konec vypjatého utkání jen s deseti hráči.

Vedoucí trio dělí pouhý bod. Těsně se za první Real dotáhl San Sebastian, který doma deklasoval poslední Vallecano 5:0. Třetí je La Coruňa - ta zdolala sevillský FC 3:1 i díky dvěma trefám Nizozemce Makaaye.

Výsledky: Real Madrid-Barcelona 1:1 (16. Ronaldo - 31. Luis Enrique), Valladolid-Valencia 1:0 (75. Čirič), Villarreal-Mallorca 1:1 (23. Palermo - 41. Etoo), Alavés-Málaga 0:1 (90. Darío Silva), La Coruňa-FC Sevilla 3:1 (45. z pen. a 70. Makaay, 40. Víctor - 51. Antonito), Espaňol Barcelona-Athletic Bilbao 3:3 (51. Maxi Rodriguez, 55. Miloševič, 65. z pen. Roger - 22. a 29. Yeste, 2. Ezquerro), Pamplona-Celta Vigo 0:2 (14. a 50. Mido), Santander-Huelva 1:0 (53. vl. Pernía), Betis Sevilla-Atlético Madrid 2:2 (47. Alfonso, 85. Arzu - 27. a 75. Luis García), San Sebastian-Rayo Vallecano 5:0 (59. a 88. Nihat, 45. De Pedro z pen., 52. Karpin z pen., 90. Tayfun).

Dortmund přehrál Bayern

Penalta za ruku mnichovského Nika Kovače rozhodla po hodině hry šlágr mezi třetí Borussií Dortmund a vedoucím Bayernem. Díky úspěšnému exekutorovi pokutového kopu Amorosovi Borussia po osmi letech nad bavorským velkoklubem vyhrála. Bayern vede soutěž o 11 bodů. "Sice jsme Bayern porazili, ale máme zkrátka málo bodů," vyjádřil rozporuplné pocity z premiérového triumfu nad obávaným rivalem trenér Sammer.

Výsledky: Rostock-Hertha 0:1 (50. Friedrich), Brémy-Wolfsburg 0:1 (86. Biliskov), Dortmund-Bayern 1:0 (61. Amoroso z pen.), Mnichov 1860-Hamburk 1:1 (36. Max - 65. Fukal), Norimberk-Bielefeld 0:0, Chotěbuz-Mönchengladbach 1:1 (5. Latoundji - 82. Pletsch), Hannover-Kaiserslautern 2:1 (49. Krupnikovič, 60. Bobic -11. Klos), Bochum-Stuttgart 3:1 (40. a 66. Hašemjan, 68. Christiansen - 25. Kuranyi), Leverkusen-Schalke 1:3 (9. Berbatov - 12. Böhme, 61. Sand, 90. Asamoah).

Manchester kráčí za titulem

Fotbalisté Manchesteru United udělali další krok na cestě za ziskem titulu. Ve 20. minutě utkání s hostujícím Blackburnem poprvé udeřil kanonýr van Nistelrooij, když zužitkoval centr Beckhama a hlavou umístil míč do pravého horního rohu branky. Za čtyři minuty však ze standardní situace srovnal podobným způsobem Berg. Těsně před přestávkou znovu posunul domácí do vedení Scholes, který v 61. minutě přidal ještě jednu trefu. Manchesterský brankář Ricardo navíc ještě chytil Dunnovi penaltu.

Liverpool se vložil do boje o čtvrté místo, zaručující postup do předkola Ligy mistrů. Nejdříve porazil v derby Everton a pak v závěru otočil utkání s Charltonem.

Dalším jistým sestupujícím se po Sunderlandu stal West Bromwich, i přes výhru nad posledním celkem tabulky. Naopak naději na setrvání v nejvyšší soutěži si udržel West Ham po výhře nad Middlesbrough.

Výsledky 34. kola: Aston Villa-Chelsea 2:1, Bolton-West Ham 1:0, Charlton-Birmingham 0:2, Everton-Liverpool 1:2, Fulham-Newcastle 2:1, Manchester United-Blackburn 3:1, Middlesbrough-Arsenal 0:2, Southampton-Leeds 3:2, Sunderland-West Bromwich 1:2. Výsledky 35. kola: Birmingham-Southampton 3:2, Blackburn-Bolton 0:0, Chelsea-Everton 4:1. Liverpool-Charlton 2:1, Manchester City-Sunderland 3:0, Newcastle-Aston Villa 1:1, West Bromwich-Tottenham 2:3, West Ham-Middlesbrough 1:0.

Del Piero vystřílel vítězství Juventusu

Prestižní souboj mezi Juventusem a AS Řím proměnil ve své galapředstavení turínský útočník del Piero. Po půlhodině hry rozvlnil poprvé soupeřovu síť a o necelých deset minut později přidal druhý gól z penalty. Těsně před koncem prvního poločasu jen snížil Montella. Juventus vyhrál 2:1 a dál vede tabulku s náskokem šesti bodů před Interem Milán.

Třetí AC Milán se doma proti Empoli nevzpamatoval z úderu, který mu už po deseti minutách uštědřil Di Natale. Hosté přitom závěrečných 20 minut odehráli bez vyloučeného Prataliho, ale čtvrtfinalista Ligy mistrů toho nedokázal využít.

Výsledky: Chievo-Reggina 2:1 (24. Cossato, 73. Legrottaglie - 41. vl. Cossato), AC Milán-Empoli 0:1 (11. Di Natale), Parma-AC Turín 1:0 (75. Mutu z pen.), Modena-Boloňa 3:2 (73. a 87. Sculli, 13. Kamara - 20. a 46. Signori), Perugia-Bergamo 1:0 (78. Pagliuca), Udine-Como 3:2 (42. Jankulovski, 73. Pinzi, 84. Iaquinta - 57. Pecchia, 60. Mušič), Brescia-Inter Milán 0:1 (90. Crespo), Lazio Řím-Piacenza 2:1 (60. S. Inzaghi, 73. Corradi - 45. De Cesare), Juventus-AS Řím 2:1 (31. a 39. z pen. Del Piero - 44. Montella).

Monako v čele francouzské ligy

Dosud vedoucí Lyon hrál bez branek s šestnáctým Lille. Toho využili fotbalisté Monaka a po výhře 2:0 nad Štrasburkem se bodově na vedoucí tým dotáhli a jelikož mají lepší skóre, posunuli se na první místo.

Výsledky: Auxerre-Le Havre 1:0 (14. Kapo), Bastia-Montpellier 1:2 (68. Maurice - 9. Robert, 78. Doumeng), Lyon-Lille 0:0, Nantes-PSG 1:1 (49. Gillet - 66. Touré), Rennes-Nice 2:2 (23. Delaye, 55. Arribagé - 15. Bigné, 68. Mionnet), Sedan-Troyes 4:0 (55., 65. a 72. Camara, 67. Asuar), Sochaux-Guingamp 0:0, Ajaccio-Bordeaux 1:6 (60. Diomede - 38., 62. a 83. Pauleta, 73. Savio, 80. Darcheville, 88. Meriem), Monako-Štrasburk 2:0 (19. Pršo, 69. Nonda), Lens-Marseille 0:1 (32. Leboeuf z pen.).