Červenková skončila na MS šestnáctá, víceboj vyhrála Kapranovová

BAKU

Česká reprezentantka Dominika Červenková obsadila ve víceboji na mistrovství světa moderních gymnastek v Baku šestnácté místo. Již pátou zlatou medaili v sobotu vybojovala Ruska Olga Kapranovová, která až po posledním náčiní, míči, připravila o titul Annu Besonovovou z Ukrajiny.

Dominika Červenková.

Sedmnáctiletá Červenková postoupila z kvalifikace do čtyřiadvacetičlenného finále jako osmnáctá a dnes svou pozici vylepšila. Nejlépe se jí vydařila závěrečná sestava se švihadlem, v němž obsadila jedenácté místo ze všech finalistek.

Českobudějovická závodnice si tak polepšila oproti 25. místu z předloňského světového šampionátu, na němž startovala ve své premiérové sezoně mezi seniorkami. Loni na olympiádě v Aténách byla Červenková ve víceboji dvacátá.

Stejně stará Kapranovová v Baku získala ve víceboji již páté zlato. Vyhrála míč, švihadlo, kužely a s Ruskem i soutěž družstev, ale dnes nezačala dobře. Úvodní sestavu s kužely pokazila, postupně však manko na vedoucí Besonovou stahovala a po třech náčiních ztrácela už jen dvě desetiny bodu. Ve své parádní disciplíně míči pak ukrajinskou soupeřku odsunula na stříbrný stupeň, který Besonová obsadila v Baku ve všech šesti případech.

Ruska Alina Kabajevová titul gymnastické královny neobhajovala, bronzovou medaili získala stejně jako před dvěma lety její krajanka Irina Čaščinová. Druhá česká reprezentantka, debutující Iva Mendlíková obsadila v konkurenci 119 startujících 89. příčku.