Ragbisté prohráli v evropském šampionátu s Ruskem

Vysokou porážkou 12:52 skončil pro české ragbisty sobotní zápas s Ruskem v A skupině mistrovství Evropy. Domácí celek tak v Krasnodaru oplatil soupeři i s úroky jarní prohru 7:11 v Říčanech.

Ragby - archivní foto

Za chladného počasí nastoupili čeští reprezentanti bez deseti hráčů základní sestavy a na jejich hře se to projevilo především v prvním poločase. Domácí již v druhé minutě položili pětku a výrazně navrch měli jak v roji, tak při útočných akcích. V prvním poločase dokázal kontrovat pouze Buryánek položenou pětkou a Kafka, který po ní proměnil kop. Do kabin šli Rusové s třicetibodovým náskokem.

Po změně stran český celek hru poměrně vyrovnal a v samém závěru položil Buryánek druhou pětku, domácím se to povedlo celkem šestkrát. Smolně dopadl duel pro českého kapitána Martina Kafku, který si vykloubil prst.

Trenér Josef Fatka novinářům po utkání řekl, že v prvním poločase hrál český celek odevzdaně a dopustil se řady chyb především v obraně. "Po přestávce jsme už podali celkově lepší výkon. V naší hře se projevila neúčast řady hráčů působících v zahraničních klubech," řekl kouč.

Další zápas sehrají čeští ragbisté v únoru příštího roku, kdy proti Rumunsku nastoupí z klimatických důvodů ve Francii.

Rusko - ČR 52:12 (37:7)
Body ČR: Buryánek 10, Kafka 2. Diváci: 700.