Florbalový Pohár mistrů začaly Střešovice i Liberec vítězně

OSTRAVA

Čeští šampioni úspěšně rozehráli florbalový Pohár mistrů evropských zemí v Ostravě. Muži Tatranu Střešovice vydřeli vítězství 9:8 nad ruským Nižegorodcem, ženy Crazy Girls Liberec dosáhly na těsnou výhru 6:5 s polskou Gdyní až třemi góly v závěrečné třetině.

Patrně klíčový duel o postup ze skupiny Tatran přes řadu herních výpadků zvládl. Rusové mu však zle zatápěli i v okleštěné sestavě a jen s dvanácti muži do pole. Pohotový Goršeněnkov vytěžil ze spolupráce s Jerofejevem rychlý hattrick, ale za stavu 5:5 se zdálo, že hostům došel dech.

To vzal osud utkání do svých rukou jiný hrdina - Švéd Von der Pahlen v barvách Tatranu. Zařídil dva ze tří důležitých gólů, kterými Pražané utekli na 8:5. Tříbrankový náskok málem v posledním dějství domácím uzmul produktivní veterán Jerofejev, který snížil až na 8:9, ale závěrečný tlak Nižegorodce přerušil Pudovův faul.

"Utkání potvrdilo, že dopředu jsme na tom dobře, ale v obraně máme nedostatky. Hůře už snad dozadu hrát ani nemůžeme. Můžeme být šťastní, že takový zápas skončil našim vítězstvím. V defenzivě se musíme hodně zlepšit," řekl novinářům trenér Zdeněk Skružný.

Brankář Tomáš Kafka, který po první třetině vystřídal Vochozku, vyčítal závěrečné drama i špatné koncentraci mužstva. "Hodinu před zápasem to byly samé srandičky, asi si nikdo neuvědomoval důležitost zápasu. Štěstí, že Rusové neměli tři pětky. V závěrech třetin už jim docházely síly," podotkl Kafka.

Nečekané drama se šťastným koncem zažily proti Gdyni i hráčky Liberce. Ještě v poslední třetině prohrávaly 3:5, ale v závěru nepříznivé skóre zvrátily. Vítězství zajistila v předposlední minutě Petra Chybová.

Muži - skupina A:
SV Wiler Ersigen (Švýc.) - Sarpsborg IBK (Nor.) 12:1 (2:1, 7:0, 3:0)
Tatran Střešovice - Nižegoroděc (Rus.) 9:8 (4:3, 4:2, 1:3)
Branky: 4., 26., 46. Garčar, 6. a 22. Hozman, 6. Mostecký, 20. Fridrich, 27. Von der Pahlen, 31. Fuchs - 20., 21., 48. a 51. Jerofejev, 4., 8. a 25. Goršeněnkov, 45. Maslov. Rozhodčí: Erhard, Renz (oba Švýc.). Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 216.
Muži - skupina B:
FC Outlaws (Dán.) - Rubene (Lot.) 4:10 (1:6, 1:2, 2:2), Warbergs IC 85 (Švéd.) - SSV Helsinky 3:7 (1:4, 0:0, 2:3)
Ženy - skupina A:
FBC Liberec - Aligator UKS Chwarzno Gdyně (Pol.) 6:5 (2:2, 1:3, 3:0)
Branky: 8. Coufalová, 19. Šamaninová, 36. Vaňková, 44. Vránová, 46. Hlavsová, 59. Chybová - 3. Kwiecinská, 18. Soltysová, 23. Waksmundská, 30. Jurkowská, 37. Stelmasiewiczová. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváci: 156.
Red Ants Rychenberg (Švýc.) - Tunet IBK (Nor.) 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)
Ženy - skupina B:
Rubene/Rants (Lot.) - Frederikshavn Bulldogs (Dán.) 3:4 (1:1, 1:2, 1:1), IKSU Umea (Švéd.) - Tikkurilan Tiikerit (Fin.) 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)