Rubriky:

Ostatní sporty

Florbalisté Ostravy, Střešovic a Future postoupili do čtvrtfinále

18. srpna 2006 22:59 - PRAHA

Florbalisté FBC Ostrava, Tatranu Střešovice a SSK Future pronikli do čtvrtfinále mezinárodního turnaje Czech Open v Praze. Čeští vicemistři, kteří prošli základní skupinou B bez ztráty bodu, zdolali v osmifinále finský M-Team 2:1 na samostatné nájezdy. Šampion ze Střešovic zdolal v souboji tuzemských týmů Vítkovice 3:2 a hráči SSK Future postoupili také přes krajany z Havířova po výsledku 2:1.

 

www.pixbo.se

V boji o postup mezi nejlepší čtyři narazí Tatran Střešovice v 10:30 v T-Mobile Aréně na švýcarský Wiler-Ersigen, Future změří síly v 13:00 se švédským favoritem Pixbo Wallenstam a o 40 minut později začne na Spartě duel FBC Ostrava s finskými hvězdami z Finnsty. Poslední dvojici tvoří finský Espoon Oilers se švýcarským celkem Alligator Malans.

Wiler-Ersigen rozdrtil ve vyřazovací části Mladou Boleslav 9:1, Espoon zvítězil nad Chodovem 7:3, Alligator Mallans zdolal Brno 3:1, Finnsta zvítězila vysoko nad Grasshoppers Curych s českými hráči Alešem Jakůbkem a Martinem Ostřanským 9:2 a Pixbo vyřadilo krajany z týmu Frösö po výsledku 5:1.

Hráči FBC Ostrava získali ještě v základní skupině skalp švýcarského šampiona Alligator Malans, když díky brance Tomáše Chrápka zvítězili 1:0. Havířov zdolal finský M-Team 3:2 a z českých zástupců se radoval ve skupině už jen Tatran Střešovice, který vyhrál nad švédském celkem Frösö IK 4:1. Ostatní extraligisté nestačili na favority. Vítkovice podlehly finským hvězdám z Finnsty těsně 3:4, Chodov prohrál se švédským Pixbem 1:4, Brno nestačilo na švýcarský Wiler-Ersigen (4:7), hráči SSK Future prohráli s finským mistrem Espoonem Oilers 1:6 a Mladá Boleslav podlehla Grasshoppers Curych 1:2.

V elitní kategorii žen vyhrály české vicemistryně FbŠ Bohemians nad polským celkem Aligator UKS Chwarzno Gdyně 3:1 a Chodov remizoval se švédským týmem Sala Silverstaden 2:2. Mistrovský Liberec zdolal FbŠ Bohemians 2:0 a po první výhře na turnaji zachránil postup do čtvrtfinále.

Výsledky:
Elitní kategorie mužů:
Skupina A: Espoon Oilers - SSK Future 6:1 (Kallioniemi 2, Vehkaoja, Jokela, Rännäli, Häkkinen - Michal Soukup), Grasshoppers Curych - Sokol Mladá Boleslav 2:1 (Schneeberger, Nabold - P. Bouška).
Tabulka:
1. Espoon Oilers 3 3 0 0 20:7 6
2. SSK Future 3 1 1 1 9:11 3
3. Grasshoppers 3 1 1 1 5:9 3
4. Mladá Boleslav 3 0 0 3 9:16 0
Skupina B: Tatran Střešovice - Frösö IF 4:1 (Horák 2, Jedlička 2 - Lundqvist-Medén), Alligator Malans - FBC Ostrava 0:1 (Chrápek).
Tabulka:
1. FBC Ostrava 3 3 0 0 5:1 6
2. Střešovice 3 2 0 1 7:4 4
3. Alligator Malans 3 1 0 2 5:9 3
4. Frösö IF 3 0 0 3 3:9 0
Skupina C: 1. SC SSK Vítkovice - Finnsta IBK 3:4 (Hrubý, Brus, Sladký - Manner 3, Jussila), JM Chodov - Pixbo Wallenstam 1:4 (Schwan - D. Johansson, Ryberg, Sallén, Andersson).
Tabulka:
1. Pixbo Wallenstam 3 2 1 0 12:4 5
2. Finnsta IBK 3 2 1 0 9:6 5
3. Vítkovice 3 1 0 2 8:10 2
4. JM Chodov 3 0 0 3 2:11 0
Skupina D: Wiler-Ersigen - Bulldogs Brno 7:4 (Zimmermann 2, M. Hofbauer 2, Zurflüh 2, Hedlund - Valčík, Schneider, Kotlas, P. Kadlec), Torpedo Havířov - M-Team 3:2 (Krečmer, Kubala, Růžička - Normala, Soini).
Tabulka:
1. Wiler-Ersigen 3 3 0 0 20:7 6
2. Bulldogs Brno 3 2 0 1 11:9 4
3. Havířov 3 1 0 2 7:13 2
4. M-Team 3 0 0 3 3:12 0
Osmifinále:
Tatran Střešovice - SSK Vítkovice 3:2 (Von der Pahlen, Cepek, Vávra - Ťopek, Sladký), Wiler-Ersigen - Mladá Boleslav 9:1 (Zimmermann 2, Punkari 2, Wittwer, Zingg, M. Hofbauer, R. Gerber, Zurflüh - Fojta), Finnsta IBK - Grasshoppers Curych 9:2 (Kapanen 4, Jussila, Kämäräinen, Koskelainen, Vänttinen, Strömsten - Osman, Kern), Espoon Oilers - JM Chodov 7:3 (Tiitu 2, Hintikka, Kuronen, Kirjonen, Hakkinen, Lehikoinen - Ondráček, Svoboda, Bartošek), FBC Ostrava - M-Team 1:1, 4:2 na sam. nájezdy (Daniš, rozhodující samostatný nájezd Skácel - Nikula), Bulldogs Brno - Alligator Malans 1:3 (J. Kadlec - Capatt 2, Brunner), Pixbo Wallenstam - Frösö IF 5:1 (D. Johansson 3, Delborn, Runnestig - Sandin), SSK Future - Torpedo Havířov 2:1 (Michal Soukup, Nevrkla - Růžička).
Program čtvrtfinále:
10:30 Tatran Střešovice - Wiler-Ersigen (T-Mobile Aréna),
11:10 Espoon Oilers - Alligator Malans (Sparta I),
13:00 SSK Future - Pixbo Wallenstam (T-Mobile Aréna),
13:40 FBC Pepino Ostrava - Finnsta IBK (Sparta I).
Elitní kategorie žen:
Skupina A: Erä III - Zug United 1:3 (Valjakkaová - Rueeggová 2, Wüstová), FbŠ Bohemians - Aligator UKS Chwarzno Gdyně 3:1 (Křížová, Klusáčková, Jelínková - Szpilmanová), FBC Liberec - Erä III 1:2 (Svobodová - Vartiainenová, Valjakkaová), Zug United - Aligator UKS Chwarzno Gdyně 6:0 (Rothenfluhová 2, Wüstová, Von Rickenbachová, Mathisová, Rueeggová), FBC Liberec - FbŠ Bohemians 2:0 (Coufalová, Bartošová).
Skupina B: Galna Finnar - EVVK 1:1 (Torikkaová - Holopainenová), JM Chodov - Sala Silverstaden 2:2 (Prádlerová 2 - Borlundová, Lansová), Triggers Praha - Galna Finnar 2:1 (D. Brennerová, Šindelová - Kullaaová), EVVK - Sala Silverstaden 1:0 (Saukková), Triggers Praha - JM Chodov 3:0 (Lacková, Novotná, Vaňáčová).

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty