Ostatní sporty

Ospalý byl na SP v olympijském Pekingu čtvrtý

24. září 2006 12:54 - PEKING

Triatlonista Filip Ospalý vybojoval na Světovém poháru v Pekingu čtvrté místo a v dějišti příštích olympijských her se tak dočkal nejlepšího výsledku v sezóně. Pro vítězství si doběhl úřadující evropský šampion Frederic Belaubre z Francie, na něhož třicetiletý rodák z Ústí nad Labem ztratil minutu a pět sekund. Od medaile Ospalého dělilo devět vteřin.

archiv

"Trať je to nádherná a pro olympijský závod za dva roky bude ideální. Jsem moc rád, že mi dneska sedla. Vyšlo mi plavání, kolo i běh," radoval se Belaubre, který si rovněž doběhl pro nejlepší výsledek v sezóně SP. Ospalý v něm letos startoval pětkrát - třikrát nedokončil a v červenci v Edmontonu byl pátý. Spravil si tak chuť po nevydařeném mistrovství světa i předchozím závodu v Hamburku, kde obhajoval loňské vítězství.

Mezi ženami se prosadila na nejvyšší příčku Vanessa Fernandesová z Portugalska, která o 44 sekund porazila australskou mistryni světa Emmu Snowsillovou. Fernandesová tak vyhrála už dvanáctý závod SP za sebou a vyrovnala rekord jiné Australanky Emmy Carneyové z počátku 90. let.

"Na rekord jsem vůbec nemyslela a navíc se dnes ani necítila moc dobře. O to víc jsem ráda, že jsem Emmu porazila na olympijské trati," řekla jednadvacetiletá Portugalka, která již má jisté celkové prvenství ve Světového poháru i a tím i prémii 250.000 dolarů.

Češkám se pekingský závod nevydařil - Lenka Zemanová skončila se ztrátou sedmi minut třiatřicátá, Lucie Zelenková na 49. místě v konkurenci 75 závodnic. Poslední dva závody SP se uskuteční 5. listopadu v mexickém Cancúnu a o týden později v New Plymouthu na Novém Zélandu.

Výsledky:
Muži: 1. Belaubre (Fr.) 1:52:48, 2. Gomez (Šp.) -11, 3. Poulat (Fr.) -56, 4. Ospalý (ČR) -1:05, 5. Frodeno (Něm.) -1:15, 6. Docherty (N. Zél.) -1:21.
Ženy: 1. Fernandesová (Port.) 2:03:53, 2. Snowsillová (Austr.) -44, 3. Mayová (Luc.) -1:31, 4. Bennettová (USA) -1:43, 5. Franzmannová (Něm.) -1:50, 6. Warrinerová (N. Zél.) -2:08, ...33. Zemanová -7:00, 49. Zelenková (obě ČR) -11:59.