Češi na MS ve sportovním aerobiku získali čtyři zlaté

ROTTERDAM

Čeští reprezentanti na mistrovství světa ve sportovním aerobiku organizace FISAF získali devět medailí, z toho čtyři zlaté. Zuzana Tomášková s Martinem Duškem vyhráli soutěž párů, v níž startovali jen tři účastníci. Očekávaný souboj českých favoritů mezi muži vyhrál stejně jako na mistrovství Evropy Jan Pochobradský, který porazil Petra Jánského. Nejcennější kovy získaly také české fitness týmy v kategoriích aerobic a step.

Na šampionátu, který byl vzhledem k odchodu řady závodníků pod křídla gymnastické federace poznamenán menší mezinárodní konkurencí, se čeští zástupci medailově neprosadili jen ve fitness týmech kategorie hip hop a mezi ženami.

Nejobsazenější kategorii sportovního aerobiku vyhrála současná suverénka Tiia Piiliová z Finska, Silvie Galíková skončila jako nejlepší z Češek pátá, když nestačila na Finky a Australanky. Po odchodu z týmu však porazila krajanku Denisu Barešovou, bronzovou medailistku z letošního ME, která byla šestá.

Sportovní aerobik:
Ženy: 1. Piiliová (Fin.), 2. Carmichaelová (Austr.), 3. Niemiová (Fin.), ...5. Galíková, 6. Barešová (obě ČR).
Muži: 1. Pochobradský, 2. Jánský (oba ČR), 3. Viitanen (Fin.), ...5. Ešner (ČR).
Páry: 1. Tomášková, Dušek, 2. Procházková, Sirotek (všichni ČR), 3. Jungová, Querubin (Něm.).
Týmy: 1. Francie, 2. Austrálie, 3. ČR I (Babková, Volková, Zimová), 4. ČR II (Birnbaumová, Fricová, Fujdiarová), 5. Belgie, 6. Nový Zéland.
Fitness družstva:
Aerobic: 1. Dominator Fitness Center Hanky Šulcové, 2. Holiday Fitness Club České Budějovice, 3. Austrálie.
Step: 1. Aerobic Dancers Kladno, 2. Fitness Studio Zdeny Vitákové, 3. Rusko II.