Šestou etapu Tour ovládl Martin, ve žlutém je stále Van Avermaet

Mur de Bretagne Guerlédan

Šestou etapu Tour de France zakončenou sedmiprocentním stoupáním do Mur de Bretagne Guerlédan vyhrál irský cyklista Daniel Martin. Žlutý trikot pro vedoucího jezdce průběžného pořadí udržel Belgičan Greg Van Avermaet.

Ir Daniel Martin se raduje, vyhrál šestou etapu Tour de France.

Martin o triumfu rozhodl v závěrečném dvoukilometrovém stoupání, kde na jeho útok nedokázal nikdo zareagovat. Do cíle 181 km dlouhé etapy dojel s náskokem jedné sekundy před domácím Pierrem Latourem a tří vteřin před Alejandrem Valverdem ze Španělska. Irský jezdec si připsal druhý etapový úspěch na Tour a první od roku 2013.

Van Avermaet, který jede ve žlutém trikotu od časovky družstev ve třetí etapě, dojel do cíle na dvanácté příčce se ztrátou tří sekund na Martina, stejně jako favorité na celkové prvenství Brit Geraint Thomas, Australan Richie Porte a Ital Vincenzo Nibali. Obhájce loňského vítězství Brit Chris Froome byl o další dvě sekundy pomalejší.

V průběžném pořadí má Van Avermaet třísekundový odstup na Thomase. Ztráta Porteho, Frooma a Nibaliho činí zhruba jednu minutu.

Cyklistický etapový závod Tour de France - 6. etapa (Brest - Mur de Bretagne Guerlédan, 181 km):