Rubriky:

Cyklistika

Kulhavý opět vynechá závod SP v Andoře

13. července 2018 10:14 - Vallnord

Pátý závod Světového poháru bikerů bude v Andoře opět bez české jedničky Jaroslava Kulhavého. Po nedělní zastávce seriálu ve Val di Sole nebyl zdravotně zcela fit a závod ve Vallnordu ve vysoké nadmořské výšce nepatří k jeho oblíbeným, proto dal přednost přípravě na zbytek sezóny.

 

Michal Červený

Naopak navrátilec k horským kolům Ondřej Cink má trať v Andoře v oblibě a vybojoval tam už dvě pohárová stříbra a v roce 2015 bronz na mistrovství světa. V neděli bude největší nadějí české výpravy.

Olympijský vítěz z Londýna Kulhavý před dvěma lety do Andory nejel po operaci ruky, loni byl nemocný. "Dal jsem si na pár dní volno od tréninku, abych byl ready pro zbytek sezóny. Navíc je Andorra ve výšce, kde se mi zrovna nedaří. Stejně bych neměl větší ambice na super výsledek," přiznal pro server mtbs.cz Kulhavý.

V lyžařském středisku uprostřed Pyrenejí se v neděli pokusí potvrdit roli současné světové jedničky Švýcar Nino Schurter a zaútočí již na 30. vítězství ve Světovém poháru. Jeho pořadí vede o 310 bodů, do konce sezóny se pak pojedou ještě dva závody v Kanadě a ve Francii. Kulhavý je v průběžném pořadí jako nejlepší z Čechů třicátý, nejlépe v sezóně byl devátý v květnu doma v Novém Městě na Moravě.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika