Nejdelší etapa Tour: ve finiši nejrychlejší Nizozemec, slovenské eso třetí

Nizozemský cyklista Dylan Groenewegen vyhrál sedmou a nejdelší etapu letošního ročníku Tour de France mezi Fougéres a Chartres (231 km), druhý byl Kolumbijec Fernando Gaviria, třetí ve spurtu hlavní skupiny skončil Slovák Peter Sagan. Žlutý trikot nadále drží Belgičan Greg Van Avermaet.

Nizozemec Dylan Groenewegen za sebou v cíli sedmé etapy Tour nechal všechny soupeře. Za ním skončili Kolumbijec Fernando Gaviria a Slovák Peter Sagan.

Pětadvacetiletý Groenewegen ve finiši dobře načasoval útok a Gaviriu i Sagana připravil o možnost připsat si třetí vítězství na probíhající Tour. Sám zaznamenal druhý triumf na slavném závodě, na kterém loni ovládl závěrečnou etapu v Paříži.

"V předchozích etapách jsem se necítil moc dobře, ale říkal jsem, že se budu rozjíždět pomaleji," řekl Groenewegen. "Dneska to bylo od začátku super. Asi 200 metrů před cílem jsem to zkusil a vyšlo to. Doufám, že ještě nějaké vítězství přijde, protože nohy na to mám," přidal.

Žlutý trikot vedoucího jezdce průběžného pořadí udržel Van Avermaet a díky bonifikaci na sprinterské prémii zdvojnásobil náskok před druhým Britem Geraintem Thomasem na šest sekund.

Cyklistický etapový závod Tour de France - 7. etapa (Fougeres - Chartres, 231 km).