Štybar spurtoval v Belgii pro nejlepší výsledek v sezóně

Ardooie

Český cyklista Zdeněk Štybar spurtoval na třetím místě ve 4. etapě závodu Binck Bank Tour a zaznamenal nejlepší výsledek v sezóně. V belgickém Ardooie zvítězil po 165,5 km domácí Jasper Stuyven.

Zdeněk Štybar na archivním snímku.

Člen týmu Trek-Segafredo vypálil rybník spurtérům, kteří měli podle papírových předpokladů svést souboj o vítězství. Stuyven se odpoutal od pelotonu zhruba kilometr před cílem, a i když se k němu v závěru hlavní pole přiblížilo, těsný náskok už udržel. Štybar prohrál spurt o druhé místo s Australanem Calebem Ewanem a letos poprvé se dostal na pomyslné stupně vítězů.

V průběžném vedení zůstal Slovinec Matej Mohorič, jenž má třísekundový náskok před Belgičanem Seanem De Biem. Štybar, jenž závod dříve známý jako Eneco Tour vyhrál v roce 2013, je šestačtyřicátý.