Jesús Herrada na Vueltě ztratil, červený dres ale ještě uhájil

Třináctou etapu Vuelty s horským dojezdem vyhrál překvapivě domácí Oscar Rodríguez z týmu Euskadi. Lídr průběžného pořadí Jesús Herrada dnes přišel o polovinu ze svého náskoku, červený dres ale uhájil. Jeho vedení před Simonem Yatesem se ztenčilo na 1:42 minuty.

Třináctou etapu Vuelty s horským dojezdem vyhrál domácí Óscar Rodríguez

Rodríguez v závěrečném stoupání zaskočil Rafala Majku, který mířil za vítězstvím. Baskický rodák, jenž startuje na některém ze závodů Grand Tour poprvé v kariéře, na posledním kilometru zaútočil a dojel si pro první profesionální vítězství. Polský vrchař za ním nakonec zaostal o 19 sekund, třetí byl s půlminutovou ztrátou Belgičan Dylan Teuns.

"Jsem překvapený. Měl jsem ještě dobré nohy, on ale přiletěl zezadu hodně rychle," přiznal v televizním rozhovoru po dojezdu Majka. Překvapený ze svého úspěchu byl i Rodríguez, jehož stáj Euskadi startuje na Vueltě na divokou kartu. "Sice jsem věděl, že mám dobré nohy, ale že se mi to povede, to jsem nevěřil," řekl.

V závěrečné příkrém stoupání, v němž měla nejprudší část sklon téměř 20 procent, se Jesús Herrada hodně trápil a ztratil kontakt se skupinou největších rivalů. Z hlavních favoritů dojel nejlépe Nairo Quintana na 21. příčce s odstupem 2:32 za vítězem a na třetím místě celkového pořadí zaostává za lídrem o 1:50, Yates ztratil dalších šest sekund. Jesús Herrada přišel ze svého náskoku o 1:40 minuty.

Český cyklista Jan Hirt dokončil náročnou etapu na 94. místě s odstupem 12:32 za vítězem.