Rubriky:

Cyklistika

Živě

MS v silniční cyklistice se v roce 2022 vrátí do Austrálie

6. října 2018 12:11 - Aigle

Mistrovství světa v silniční cyklistice v roce 2022 se pojede v Austrálii. Centrem bude město Wollongong vzdálené zhruba sto kilometrů od Sydney, centra nejlidnatějšího australského státu Nový Jižní Wales.

 

Heinz-peter Bader, Reuters

Pořadatele šampionátu zveřejnila dnes Mezinárodní cyklistická unie (UCI) necelé dva týdny po skončení MS v Innsbrucku. V Austrálii se pojede o světové medaile podruhé v historii, premiéru si "protinožci" odbyli v roce 2010 v Melbourne a Geelongu.

"Naše vrcholná akce se po pěti letech v Evropě přesune mimo kontinent, což je mimořádně potěšující, neboť to ukazuje, že se ze šampionátu stala skutečně globální událost," uvedl prezident UCI David Lappartient. Dodal, že v roce 2025 by se silniční MS mělo jet v Africe.

Mimo Evropu se světový šampionát konal naposledy v roce 2016 v Dauhá. Poté následovaly Bergen a Innsbruck a v dalších letech přijdou na řadu britské hrabství Yorkshire, švýcarské kantony Vaud a Valais a v roce 2021 belgické Flandry.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.