Štybar byl při návratu k cyklokrosu jednadvacátý na SP v Zolderu

Bývalý trojnásobný mistr světa Zdeněk Štybar obsadil při svém krátkodobém návratu k cyklokrosu v závodě Světového poháru v Heusden-Zolderu 21. místo těsně za krajanem Michaelem Borošem. V závodě žen si zajela životní výsledek čtrnáctá Jana Czeczinkarová. Zvítězili Nizozemci Mathieu van der Poel a Marianne Vosová.

Ilustrační snímek.

Třiatřicetiletý Štybar si na závěr roku naplánoval do terénu čtyři závody. K cyklokrosu se vrátil po dvou letech, v SP se naposledy představil před pěti lety právě v Zolderu v roce 2013, kdy dojel třetí.

Člen silničního týmu Quick-Step dnes startoval až ze závěru sedmdesátičlenného pole a postupně se propracoval do druhé desítky. Světový šampion z let 2010, 2011 a 2014 nakonec dojel jednadvacátý, pět sekund za aktuální českou jedničkou Borošem. V dalších dnech Štybar absolvuje ještě cyklokrosové závody v Loenhoutu, Diegemu a novoroční klání v Baalu.

"Chtěl jsem dobře odstartovat, ale nepovedlo se. V prvních dvou kolech jsem byl hodně vzadu. V závěru jsem zase udělal hodně chyb, ale i tak jsem si to užil. Byla to zábava. Snad v příštích závodech odstartuju lépe a nebudu tolik chybovat," řekl novinářům Štybar.

Mistr Evropy Van der Poel vyhrál pátý závod SP za sebou a v tomto ročníku ještě v elitním seriálu nepoznal přemožitele, neboť vynechal úvodní dva díly ve Spojených státech. Šestnáct sekund za třiadvacetiletým Nizozemcem dojel trojnásobný mistr světa Wout van Aert z Belgie, třetí byl Nizozemec Joris Nieuwenhuis. Boroš se Štybarem ztratili na vítěze zhruba dvě a tři čtvrtě minuty.

V závodě žen dojela jednadvacetiletá kolínská rodačka Czeczinkarová do cíle se ztrátou 1:10 minuty na Vosovou. Zkušená Pavla Havlíková byla jako druhá nejlepší z Češek jednatřicátá.

Sedminásobná mistryně světa Vosová vyhrála se sekundovým náskokem před krajankou Lucindou Brandovou. Třetí dojela před dalšími dvěma Nizozemkami domácí závodnice Sanne Cantová, dvojnásobná úřadující světová šampionka.

Světový pohár vyvrcholí v závěru ledna závody v Pont-Chateau a Hoogerheide.