Cyklokrosařka Nash byla v generálce na MS jedenáctá

Cyklokrosařka Kateřina Nash dojela v závěrečném závodu Světového poháru v Hoogerheide jedenáctá. Generálku na mistrovství světa vyhráli v domácím prostředí Nizozemci Lucinda Brandová a v elitní kategorii mužů Mathieu van der Poel, který proměnil i šestý start v seriálu ve vítězství. Celkové prvenství v poháru vybojoval poprvé v kariéře Belgičan Toon Aerts. Světový šampionát se koná o příštím víkendu v dánském Bogense.

Kateřina Nash. Ilustrační foto.

Jednačtyřicetiletá Nash se vrátila do SP po vynechaných třech závodech. Do cíle dojela minutu a 22 sekund za vítězkou a ze sedmi Češek na startu byla jasně nejlepší. Mistryně republiky Pavla Havlíková obsadila 42. místo. V celkovém hodnocení SP, v němž absolvovala pět z devíti závodů, byla Nash dvacátá.

Brandová zvítězila o devět sekund před Američankou Katherine Comptonovou a 26 sekund před krajankou Marianne Vosovou, jež si už v minulém závodu zajistila celkové vítězství v SP. Dvě sekundy za Vosovou dojela Belgičanka Sanne Cantová, která bude za týden útočit na třetí titul mistryně světa za sebou.

Dokonce o čtvrté světové zlato v řadě bude usilovat její krajan Wout van Aert, který mohl potřetí za sebou ovládnout Světový pohár. Před závodem v Hoogerheide vedl o tři body před Aertsem, který dnes dojel druhý a Van Aerta odsunul o 19 sekund na třetí místo. V konečném hodnocení poháru Aerts zvítězil o dva body. Van der Poel skončil kvůli třem vynechaným závodům třetí.

Nejlepší z českých cyklokrosařů Michael Boroš byl v Hoogerheide osmnáctý, ve Světovém poháru obsadil 14. místo.