Živě

Cyklista Aru kvůli operaci nohy zmešká Giro d'Italia

24. března 2019 14:41 - Praha

Cyklistické Giro d'Italia přišlo o jednoho z domácích favoritů Fabia Arua. Italský jezdec musí na operaci kvůli zúžení kyčelní tepny v levé noze a květnový 102. ročník slavného závodu nestihne. Po operaci ho čeká měsíc klidu, do pelotonu by se mohl vrátit za tři až čtyři měsíce.

 

Vítěz Vuelty z roku 2015 startoval naposledy před dvěma týdny v závodu Paříž-Nice, který nedokončil. Nyní lékaři přišli na důvod jeho potíží, kvůli kterým nedosahoval takových výkonů jako v nedávné minulosti. Poslední vítězství si připsal v červenci 2017 v páté etapě Tour de France.

"Na jednu stranu je to úleva, že vím, v čem byl problém. Na druhou stranu mě štve, že to přišlo v nevhodnou dobu a přijdu kvůli tomu o Giro," řekl Aru, který na italské Grand Tour vybojoval v letech 2014 a 2015 třetí a druhé místo.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.