Pellizotti je novým lídrem závodu Paříž-Nice, Kreuziger čtvrtý

LIMOGES

Ital Franco Pellizotti vyhrál úterní druhou etapu osmidenního závodu Paříž-Nice a vybojoval žlutý trikot pro lídra průběžného pořadí. V závěru 177 kilometrů dlouhé trasy využil mírného stoupání k poražení spurtérů a přivezl si do cíle v Limoges dvousekundový náskok. Díky bonusu za vítězství sesadil z čela Brita Davida Millara, český jezdec Roman Kreuziger klesl na čtvrté místo.

Kreuziger, který se blýskl druhým časem v nedělním prologu, dnes dojel v hlavním poli na 18. místě a v průběžném pořadí ztrácí na týmového kolegu ze stáje Liquigas Pellizottiho sedm vteřin. Ve středu čeká peloton nejdelší etapa s 215,5 kilometru z Limoges do Maursu, která obsahuje tři horské prémie třetí kategorie. Pětašedesátý ročník prestižního závodu skončí v neděli.

Paříž-Nice - 2. etapa (177 km)
1. Pellizotti 3:57:36, 2. Bennati, 3. Paolini (všichni It.), 4. Bonnet (Fr.), 5. Rodriguez (Šp.), 6. Vaitkus (Lit.), ...18. Kreuziger (ČR) všichni -2.
Průběžné pořadí
1. Pellizotti 8:33:12, 2. Millar (Brit.), 3. Bennati oba -6, 4. Kreuziger -7, 5. Joly (Fr.), 6. Sanchez (Šp.) oba -8.