Cyklista Kadlec postoupil na MS do finále bodovacího závodu

PALMA DE MALLORCA

Český reprezentant Milan Kadlec postoupil na světovém šampionátu v dráhové cyklistice v Palmě de Mallorca do finále bodovacího závodu. V první rozjížďce vybojoval bod hned v úvodním spurtu, v polovině závodu spolu se třemi soupeři získal kolo náskoku a celou jízdu vyhrál. V sobotu večer bude bojovat o medaili.

Z kvalifikace sprinterů na letmých 200 metrů neprošel do vylučovacích bojů nikdo z českých cyklistů. O tři místa unikl postup mezi nejlepších 24 jezdců Adamu Ptáčníkovi, který dosáhl času 10,535.

Skvělou formu potvrdil Francouz Mickaël Bourgain, který se jako jediný dostal po hranici deseti sekund výkonem 9,968. Druhý byl v kvalifikaci obhájce titulu Theo Bos z Nizozemska a třetí Brit Craig MacLean. Toto trio bez nejmenších problémů prošlo prvními dvěma koly do čtvrtfinále, které je na programu v sobotu odpoledne.

Vedle Ptáčníka neuspěli ani Denis Špička, který při své premiéře v seniorské kategorii skončil na 35. místě, a Ivan Vrba byl ještě o dvě místa za ním.

S jistotou prošla do finále sprintu žen obhájkyně zlata Victoria Pendletonová z Británie, která ve dvou jízdách porazila Kubánku Lisandru Guerraovou. Naopak Číňanka Kuo Šuang musela o postupu přes Australanku Annu Mearesovou rozhodnout až ve třetí jízdě.

Výsledky:
Ženy:
Sprint - semifinále: Pendletonová (Brit) - Guerraová (Kuba) 2:0 (11,989+11,876), Kuo Šuang (Čína) - A. Mearesová (Austr.) 2:1 (-12,142, 11,981, 11,855).
Muži:
Sprint - do čtvrtfinále postoupili: Bourgain, Baugé (oba Fr.), Bos (Niz.), MacLean, Edgar (oba Brit.), Levy, Nimke (oba Něm.), Chiappa (It.). Umístění českých jezdců: 27. Ptáčník 10,535, 35. Špička 10,794, 37. Vrba (všichni ČR) 10,869.