Valonský šíp ze série cyklistické ProTour vyhrál Ital Rebellin

Davide Rebellin vyhrál Valonský šíp, cyklistický jednorázový závod série ProTour. Italský cyklista o svém středečním triumfu rozhodl v konci posledního stoupání, v němž ujel hlavnímu pelotonu. Druhý přijel do cíle se ztrátou pěti sekund obhájce loňského vítězství Alejandro Valverde ze Španělska, třetí byl vítěz závodu z roku 2005 Ital Danilo Di Luca. Na konci čtvrté desítky pořadí projel cílem Roman Kreuziger.

Cyklista Davide Rebellin z Itálie se raduje z vítězství při průjezdu cílem závodu Valonský šíp.

Rebellin vyhrál Valonský šíp podruhé po roce 2004 a dokázal to díky závěrečnému sprintu do kopce asi sto padesát metrů před cílovou páskou, kdy se utrhl Němci Mattiasi Kesslerovi. Nikdo ze zhruba padesátky cyklistů nedokázal na jeho krátký únik zareagovat. "Bál jsem se Valverdeho, protože je kvalitní sprinter, tak jsem musel rozhodnout dřív," prohlásil Rebellin, jenž si upevnil celkové vedení v ProTour.

Výsledky:
1. Rebellin (It.) 4:47:46, 2. Valverde (Šp.), 3. Di Luca (It.), 4. Kessler (Něm.), 5. Ricco (It.) všichni -5 sekund, 6. Nocentini (It.), 7. Schleck (Luc.) oba -11, 8. Gadret (Fr.), 9. Gesink (Niz.), 10. Valjavec (Slovin.) všichni -18, ...39. Kreuziger (ČR) -58.