Cyklista Kreuziger přišel o druhé místo v závodu Kolem Romandie

FRIBOURG

Třetí etapu cyklistického závodu Kolem Romandie vyhrál Ital Matteo Bono. Druhé místo v pátek obsadil Japonec Fumijuki Beppu a třetí dojel Marco Pinotti, který o jedinou vteřinu v průběžném pořadí sesadil z druhého místa českého jezdce Romana Kreuzigra. Ve žlutém trikotu zůstal Paolo Savoldelli.

Bono o vítězství nad soupeři, s kterými jel od čtvrtého kilometru v úniku, rozhodl v závěrečném spurtu, jejž jednoznačně vyhrál. "Na Pinottim bylo vidět, že nemá síly, a Japonce znám z amatérských závodů. Věděl jsem, že jsem rychlejší," řekl cyklista ze stáje Lampre.

Výsledky - 3. etapa (162,6 km):
1. Bono (It.) 4:04:15, 2. Beppu (Jap.) stejný čas, 3. Pinotti (It.) -2, 4. Moreau (Fr.), 5. Dekker (Niz.), 6. Tonti (It.), ...32. Kreuziger všichni -3:51, 87. Padrnos -4:24, 97. Raboň (všichni ČR) -4:44.
Průběžné pořadí:
1. Savoldelli (It.) 12:23:20, 2. Pinotti -4, 3. Kreuziger (ČR), 4. Horner (USA) oba -5, 5. Fothen (Něm.), 6. Casar (Fr.) oba -6, ...87. Padrnos -4:29, 103. Raboň (oba ČR) -7:16.