Rubriky:

Cyklistika

Podle šéfa UCI si cyklista Basso nezaslouží nižší trest za doping

13. května 2007 09:34 - ŘÍM

Podle šéfa Mezinárodní cyklistické unie UCI si Ivan Basso za přiznání dopingu nezaslouží dostat nižší trest. Podle Pata McQauida by se tom dalo uvažovat pouze v případě, že by loňský vítěz Giro d'Italia pomohl z užívání zakázaných látek usvědčit další jezdce.

"Ano, teď se přiznal, ale devět měsíců lhal médiím, sponzorům a dokonce i novým spolujezdcům z týmu," prohlásil šéf UCI na sobotní tiskové konferenci. "Proto si nezaslouží ani nejmenší snížení trestu. Ostatně, pravidla jasně udávají, že aby mohl doufat v menší distanc, musel by pomoci usvědčit další dopující cyklisty," dodal McQuaid.

Basso se před týdnem přiznal k účasti v dopingovém skandálu, který loni odhalila španělská policie, jež při razii v laboratořích v Madridu a Zaragoze odhalila anabolické steroidy, vybavení pro transfuzi krve a přes 200 zmražených krevních konzerv. Devětadvacetiletý cyklista však tvrdí, že nikdy zakázané prostředky nebral. Chtěl prý dopovat během loňského Tour de France, krátce před závodem byl ale kvůli podezření z účasti ve španělském skandálu stájí CSC suspendován.

Kromě Italského olympijského výboru vyšetřuje Bassa kvůli dopingu i státní zástupce v Bergamu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika