McEwen vyhrál druhou etapu Gira, růžový trikot oblékl Di Luca

TEMPIO PAUSANIA

Druhou etapu Gira d'Italia vyhrál v neděli na Sardinii v hromadném finiši australský cyklista Robbie McEwen. V duelu špičkových spurtérů za sebou těsně nechal olympijského i světového šampióna Paola Bettiniho, třetí skončila další domácí hvězda Alessandro Petacchi.

Úsek dlouhý 205 kilometrů z Tempio Pausanie do Bosy přinesl nového lídra průběžného pořadí. Růžový trikot oblékl Ital Danilo Di Luca, který přijel v hlavní skupině ve stejném čase jako vítěz.

Di Luca měl teoreticky vést už po sobotní etapě, v časovce družstev však projel jako první cílem v čele sestavy Liquigasu Enrico Gasparotto. Jeho týmového kolegu, kterému Di Luca po sobotním dojezdu vyčinil, v neděli přibrzdil pád několika jezdců zhruba kilometr před cílem a dojel až za lídrem svém stáje.

Ještě v pondělí zůstane peloton na Sardinii a čeká ho třetí, rovinatá etapa o délce 181 km z Barumini do Cagliari. Pak si během přesunu na pevninu užijí cyklisté první volný den.