Petacchi si připsal třetí etapový triumf na letošním Giru

PINEROLO

Vyhlášený spurtér Alessandro Petacchi znovu potvrdil, že má na letošním Giru d'Italia výbornou formu. Italský cyklista vyhrál středeční 11. etapu a celkem si v tomto ročníku závodu připsal třetí triumf.

Po 198 kilometrech měl Petacchi nejvíce sil v závěrečném spurtu, v němž porazil krajana Gabriela Balducciho. Třetí skončil Australan Robbie McEwen. Vedení v celkovém pořadí udržel osmatřicetiletý Ital Andrea Noé.

Závod se dojížděl na vlhké vozovce ve městě Pinerolo a bezprostředně za absolutní špicí na to doplatila pádem asi dvacítka cyklistů. Když se snažili těsně před cílovou páskou přibrzdit, na reklamních pásech uklouzli a skončili na silnici. Byl mezi nimi lídr závodu Noé i úřadující mistr světa Ital Paolo Bettini.

Ve čtvrtek čeká cyklisty první horská etapa s cílem ve francouzském Brianconu. Vyšplhají během ní na alpský vrchol Colle dell'Agnello, který je s 2744 metry nad mořem nejvyšším bodem letošního Gira.