Zabel vyhrál druhou etapu Kolem Bavorska

EICHSTÄTT

Druhou etapu cyklistického závodu Kolem Bavorska vyhrál Němec Erik Zabel. Pro šestatřicetiletého spurtéra to bylo první etapové vítězství v sezóně.

Zabel, který se před týdnem přiznal, že během Tour de France 1996 dopoval, porazil v hromadném spurtu kolegu ze stáje Milram Sebastiana Siedlera a Australana Stuarta O'Gradyho. "Před týdnem jsem si myslel, že už nikdy nebudu závodit a že už nikdy nic nevyhraju. Proto jsem nesmírně šťastný, že se mi to povedlo," řekl Zabel, který se díky čtvrtečnímu triumfu posunul do čela průběžného pořadí.

Čeští cyklisté Tomáš Konečný s Martinem Hebíkem ve čtvrteční 187,7 kilometru dlouhé etapě z Gundelfingenu do Eichstättu obsadili 73. respektive 99. místo.

Výsledky - 2. etapa (187,7 km):
1. Zabel 4:31:07, 2. Siedler (oba Něm.), 3. O'Grady (Austr.), 4. Ciolek (Něm.), 5. Caethoven (Belg.), 6. Pomares (Šp.) všichni stejný čas, ...73. Konečný -38, 99. Hebík (oba ČR) -5:31.
Průběžné pořadí:
1. Zabel 9:12:48, 2. O'Grady stejný čas, 3. Ruitenbeek (Niz.) -1, 4. Siedler -4, 5. Voigt -7, 6. Papstein (všichni Něm.) -9, ...65.Konečný -48, 97. Hebík 5:41.