Rubriky:

Cyklistika

Vítěz Gira d'Italia Di Luca bude vyslýchán kvůli dopingu

5. června 2007 14:03 - ŘÍM

Čerstvý vítěz Gira d'Italia Danilo di Luca a třetí muž slavného etapového závodu Eddy Mazzoleni budou muset vypovídat ve čtyři roky staré dopingové kauze, kterou vyšetřuje Italský olympijský výbor (CONI). Uvedl to deník Gazzetta dello Sport.

Mezi vyslýchanými sportovci budou podle listu také mistr světa a bronzový tyčkař z olympiády v Aténách Giuseppe Gibilisco nebo Nicola Vizzoni, stříbrný olympijský medailista v hodu kladivem z her v Sydney. Olympijský výbor tyto informace nepotvrdil a pouze uvedl, že oficiální vyjádření je možné očekávat v nejbližších dnech. Všichni by měli pomoci k objasnění kauzy prošetřující vazby několika lékařů na sportovce.

Národní olympijský výbor minulý týden poslal své inspektory přímo na Giro, kde museli Di Luca, Mazzoleni, Gilberto Simoni a Riccardo Ricco podstoupit po 17. etapě dopingové testy. Jejich výsledky by měly být známy příští týden.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.