Cyklista Vinokurov vyhrál na Dauphiné Libéré časovku a je v čele

ANNERYON

Kazach Alexandr Vinokurov se radoval z vítězství ve středeční časovce jednotlivců na cyklistickém Dauphiné Libéré. Díky triumfu v třetí části francouzského závodu se navíc jezdec stáje Astana dostal do čela průběžného pořadí.

Pro druhé místo si na čtyřicetikilometrové trati dojel krajan vítěze Dauphiné Libéré z roku 1999 a týmový kolega Andrej Kašečkin, třetí příčku obsadil Američan David Zabriskie.

Stejné pořadí je i v čele průběžného pořadí.

Český cyklista František Raboň dojel na 31. příčce a po třech etapách drží průběžné 99. místo.

Výsledky - 3. etapa (časovka na 40 km):
1. Vinokurov 52:08, 2. Kašečkin (oba Kaz.) -9, 3. Zabriskie (USA) -38, 4. Evans (Austr.) -39, 5. Meňšov (Rus.) -40, 6. Clement (Niz.) -1:07, , ...31. Raboň (ČR) -3:15.
Průběžné pořadí:
1. Vinokurov 10:23:23, 2. Kašečkin -2, 3. Zabriskie -32, 4. Meňšov -40, 5. Evans -41, 6. Leipheimer (USA) -1:03, ...99. Raboň -12:34.