Cyklista Moreau vyhrál podruhé v kariéře Dauphiné Libéré

ANNECY

Francouzský cyklista Christophe Moreau vyhrál podruhé v kariéře závod Dauphiné Libéré, jenž je tradiční generálkou na Tour de France. Šestatřicetiletý jezdec, zdejší vítěz z roku 2001, si i v závěrečné etapě s cílem v Annecy udržel náskok 14 sekund v čele celkového pořadí před Australanem Cadelem Evansem.

Poslední etapu vyhrál neméně zkušený Kazach Alexander Vinokurov, jemuž k druhému triumfu v 59. ročníku Dauphiné Libéré pomohl pád loňského vítěze Leviho Leipheimera. Americký cyklista skončil na deštěm zmoklém asfaltu několik kilometrů přec cílem, když se pokoušel Vinokurova setřást.

Kazašský kapitán týmu Astana dojel do cíle s náskokem 37 sekund před dvanáctičlennou skupinkou, v níž byl Moreau i Evans. Český cyklista František Raboň ze stáje T-Mobile v neděli ztratil přes pět minut a celkově obsadil 41. pozici.

Výsledky - 7. etapa (129 km):
1. Vinokurov (Kaz.) 2:55:33, 2. Pereiro (Šp.), 3. Evans (Austr.), 4. Menšov (Rus.), 5. Valjavec (Slovin.), 6. Beltrán (Šp.) všichni -37, ...40. Raboň (ČR) -5:08.
Konečné pořadí:
1. Moreau (Fr.) 29:50:35, 2. Evans -14, 3. Kašečkin (Kaz.) -1:27, 4. Menšov -1:52, 5. Zabriskie (USA) -2:16, 6. Contador (Šp.) -4:24,  ...41. Raboň -27:48.