Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Jaksche přiznal doping u Fuentese

30. června 2007 11:52 - BERLÍN

Německý cyklista Jörg Jaksche se přiznal k dopingu pod dohledem španělského lékaře Eufemiana Fuentese. Ten je je hlavní podezřelým v aféře s distribucí zakázaných prostředků, do níž je zapleteno na padesát jezdců včetně slavných jmen.

Jaksche v rozhovoru pro německý magazín Der Speigel přiznal, že od Fuentese dostával zakázané transfuze krve. Právě nález krevních konzerv dovedl vyšetřovatele na Fuentesovu stopu. Z desítek cyklistů, kteří jsou do aféry zapleteni, zatím promluvil jen Ital Ivan Basso, který však pouze přiznal záměr dopovat. Za to byl vítěz loňského Gira potrestán dvouletým distancem.

Jaksche současně přiznal, že během své kariéry užíval v různých stájích zakázanou látku EPO a další substance. Většinou prý se souhlasem týmového vedení. Kvůli spojení s dopingovou aférou byl německý jezdec minulý měsíc suspendován vedením své současné stáje Tinkoff.

Sport.cz, DPA

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.