Rubriky:

Cyklistika

Šéfové cyklistických stájí přijdou kvůli dopingu o roční plat

9. července 2007 20:16 - GENT

Mezinárodní cyklistická unie UCI připravila antidopingovou dohodu nejen pro jezdce, ale i pro týmové lékaře, manažery a šéfy stájí. Pokud se po jejím podepsání budou funkcionáři podílet na dopingu, čekají je podobné sankce jako závodníky a přijdou o roční plat.

"Prezident UCI v pondělí napsal všem stájím dopis a vyzval je k podpisu," citovala agentura Reuters prohlášení unie. "Dohoda musí být podepsána do 1. srpna. V posledních týdnech jsme se v boji s dopingem zaměřovali pouze na cyklisty, ale zapojit by se do něj měli i lékaři a manažeři," napsala UCI. Peníze získané za případné tresty budou využity na boj s dopingem.

Podpis dohody není povinný, ale stejně jako v případě cyklistů budou jména těch, kteří odmítnou, zveřejněna.

Vedení Tour de France si před startem letošního ročníku vymínilo, že do závodu nepustí cyklisty, kteří dohodu s UCI nepodepíšou. Jezdci navíc podpisem dohody souhlasili s odebráním vzorků DNA, aby mohly být porovnány s krevními konzervami, které zabavila španělská policie, když odhalila doping údajně organizovaný lékařem Eufemianem Fuentesem.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.